Рубльов спечели два пъти, за да стигне до полуфиналите в Рейни Вашингтон

издаден в: средното:

Вашингтон (AFP) – Два пъти топ поставеният Андрей Рубльов спечели петък и достигна до полуфиналите на ATP и WTA Washington Open, изпращайки американците Maxime Crissy и JJ Wolfe на US Open.

Андрей Рубльов, осми в света, победи 32-ия поставен Криси с 6-4, 7-6 (10/8) за 1 час и 42 минути и след това елиминира 99-ия поставен Волф с 6-2 6-3 за 78 минути.

Дъждът в четвъртък вечерта наложи двойно дежурство на Рубльов и няколко други в петък, но повече бури осигуриха на всички голяма почивка между мачовете.

Рубльов прескочи първия сет срещу Волф за 28 минути. Волф, който нокаутира по-рано девети поставен датчанин Холгер Рон, отказа три точки за пробив, за да отвори втория сет, но допусна двойна грешка, за да се откаже от пробив в третия гейм и Рубльов избяга оттам.

Той беше последван от 96-ия поставен Рубльов от японеца Йошихито Нишиока, който победи 16-ия поставен британец Даниел Еванс със 7-6 (7/5), 4-6, 7-5 след три часа и 35 минути.

Нишиока, който имаше повече време на корта в един мач от Рубльов в два, се подобри до рекордните 5-0 за всички времена срещу 40-ия поставен англичанин в случай на спиране на мача.

Рубльов търси четвъртата си титла за сезона след Марсилия, Дубай и Белград, за да се изравни с Рафаел Надал и Карлос Алкарас за най-много титли на ATP тази година.

Следващите четвъртфинали ще определят другата двойка на полуфиналите, като вицешампионът на Уимбълдън Ник Кирьос ще играе с родния си шампион Франсис Тиафо, а шведът Микаел Имир ще се изправи срещу американеца Себастиан Корда.

READ  Ravi Dipak Riesling Simes Neeraj Олимпийски медали Tally Гледайте Олимпийските игри в Токио Предаване на живо SONYLIV JIOTV

Киргиос, Тиафо и Корда завършиха победите рано в петък в мачове, прекратени от бурите в четвъртък.

Австралиецът Киргиос, който е 63-и в схемата, който спечели най-новата си от шестте си ATP титли във Вашингтон през 2019 г., победи четвъртия в схемата САЩ Райли Опелка със 7-6 (7/1), 6-2, докато 10-ият в схемата Тиафо измести холандския поставен в семето Бутик Ван De VIII. Зандшулп 4-6, 6-2, 6-3.

Световният номер 54 Корда, 22, син на победителя от Откритото първенство на Австралия през 1998 г. Питър Корда, изпрати българския пети поставен Григор Димитров с 4-6, 6-1, 6-2, за да уреди мач срещу 115-ия поставен Имир.

Kanebe ще се изправи срещу Savile

Естония победи Кая Канепи Анна Калинская с 6-7 (4/7), 6-4, 6-3 в единствения четвъртфинал, който завърши преди забавяне заради дъжда.

„Не знам как всъщност успях да спечеля“, каза Канеби. „Беше много труден мач. Беше много горещо.“

Kanebe, на възраст и 37-годишна позиция, преследва петата си WTA титла, но първа след Brussels Open през 2013 г. Единствената й титла на твърди кортове дойде в Бризбейн през 2012 г.

След това тя се изправя срещу австралийката Дария Савил, класирана на 88-о място, която победи канадката Ребека Марино с 6-1 7-5 в мач, който спира бурята, за да стигне до полуфиналите за първи път от 2018 г. в Акапулко.

Световната номер 20 Виктория Азаренка, двукратна шампионка от Откритото първенство на Австралия, победи чехкинята Тереза ​​Мартинкова със 7-6 (9/7), 6-2, за да достигне четвъртфиналите си на WTA от януари в Аделаида.

Но нейната двойна победа беше развалена от щастливата 21-годишна губеща китайка Ван Сию, 95-ата левичарка, която достигна до полуфиналите на WTA за първи път през юни във Валенсия.

READ  Михаил Сергачев претърпява операция на крака си, за неопределено време: какво означава това за Thunderbolt

Уанг, която преследва първата си титла от WTA, се опита да изпревари 33-годишната Азаренка с 6-1 6-3 за 80 минути, същата продължителност като първия сет на Азаренка по-рано.

Следващата Уанг ще бъде четвъртфиналната победителка между 10-та поставена на US Open Ема Радокано, 19-годишната втора поставена британка, която се стреми да стигне до полуфиналите за първи път от епичната си кариера за титла, и 60-та поставена Людмила Самсонова .