Успешна вечер в България за Динамо Загреб срещу Лудогорец

2 август 2022 г. – Динамо победи Лудогорец с 2:1 в първия мач от третия кръг на квалификациите на Шампионската лига на УЕФА, който се проведе в Разград във вторник вечерта.

Динамо гостува на Лудогорец в Разград в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Лудогорец е шампион на България през последните 11 сезона.

Припомняме, Динамо се класира за третия предварителен кръг, след като победи Шкобе с общ резултат 3-2 миналата седмица. След 2-2 в Загреб, Динамо спечели в Скопие с ниското 1-0, за да продължи напред.

Ако Динамо изпревари българския шампион след два мача, Загреб ще се изправи срещу победителите от норвежкия Бодо/Глимт и литовския Галгрис в плейоф на Шампионската лига. От друга страна, ако Лудогорец продължи напред, Динамо ще играе в плейофите за Лига Европа срещу загубилия от същата двойка.

Поради контузии Динамо беше без Кевин Теофил Катрин, Махер Емрели, Хосеп Отало и Марко Полат.

редя се

Лудогорец: Падет, Сисенио, Пластон, Вердон, Недгалков, Йорданов, Пиотровски, Си Соуза, Техпети, Сотерио, Рик

Динамо: Левакович, Любичич, Перич, Лорицин, Ристовски, Иваносич, Адеми, Месич, Батурина, Орчич, Дрмич

Доклад от мача

Лудогорец бързо застраши вратата на Динамо и реализира ъглов удар още в третата минута. Динамо реагира светкавично и поведе рано след само 3 минути. Лорицен асистира на Перич, който стреля от границата на наказателното поле за 1:0.

Само три минути по-късно Динамо отново смая Логорец. Неумела реакция на вратаря на Лудогорец Падо доведе до автогол, с който Динамо поведе с 2:0 в 9-ата минута. Пет минути по-късно Динамо получи нов шанс, но Перич този път нямаше този късмет.

READ  Джудо Вътре - Новини - Европа се готви за континенталното първенство в България

Лудогорец намали преднината на Динамо в 22-ата минута, когато вратарят на Динамо Техпети остави Левакович неспособен да поведе с 2: 1. Лудогорец имаше желание да изравни до края на първото полувреме, което завърши 2: 1.

Треньорът на Динамо Анте Чачич започна втората част с една смяна. Дарио Шпикич влезе в Лука Иванушец. Лудогорец обаче направи две смени. Коул Соуза и вратарят Серхио Падт останаха в съблекалнята, а халфът Доминик Янков и хърватският вратар Симон Слога влязоха в мача.

Лудогорец имаше отличен шанс две минути след началото на първото полувреме, принуждавайки Ливакович да направи невероятно спасяване от гредата. Лудогорец удари гредата по-малко от 10 минути по-късно.

Бруно Петкович замени Хосеп Дрмич в 59-ата минута.

Защитата на Динамо трябваше да блокира два опасни опита на Лудогорец в 65-ата и 67-ата минута, които Левакович спаси блестящо. Лудогорец продължи да натиска за втория гол, като минута по-късно дори уцели гредата.

Чачич смени още един нападател в 71-ата минута – Минало беше заменен от Орчич.

Лудогорец привлече нови нападатели в 79-ата минута, за да вдигне надеждите си за гол. В 82-ата минута Минало от Динамо почти изравни с вратаря на Лудогорец, но стреля, за да запази резултата 2:1 по-малко от 10 минути преди края.

ači извика Батурина вместо Бошко Шутало в 86-ата минута.

Нов опасен шанс за Лудогорец в 89-ата минута се размина само с вратата на Динамо. Една минута по-късно Петкович се изправи срещу трима защитници и изби топката след ъглов удар на Слауга. Реферът добави 4 минути продължение на мача, тъй като нито един отбор не успя да отбележи.