резервна котва Bascon;  Magno Falls на български наклон

резервна котва Bascon; Magno Falls на български наклон

Пол Оливър Баскон, вдясно, печели двубоя си във втория рунд на 74-ия Международен шампионат по бокс в Странджа в София, България. (Скрийншот от прякото предаване на турнира)

Пол Гъливер Баскон продължи да прави вълни на 74 годиниг Международно първенство по бокс в Странджа в сряда, 22 февруари, след записване на четвъртфинал в София, България.

Вдъхновен от силния си старт в леката категория до 60 кг при мъжете, 25-годишният Дафоиньо показа агресивната си позиция и победи Йерасил Танкай от Казахстан с 4-1, за да затвърди кандидатурата си за титлата.

Съдии от Холандия, България и Дания присъдиха на Bascon победа с 29-28 в трите рунда, въпреки че съдия от Съединените щати го предпочиташе с резултат 30-27. Но ирландският съдия отбеляза 29-28 в полза на претендента от Баскон.

Победата уреди Баскон с четвъртфинална дата с узбекистанеца Абдомурудов Дилсу, който победи индиеца Вариндер Сингх с 5-0.

Но ирландката Магно от Токио беше победена в първия кръг от испанката Мария Гонсалес Касерес с 5-0 в категория муха до 52 кг.

Победата на Magno можеше да й осигури четвърт билет и мач срещу сръбкинята Sara Cirković, която вече имаше първия кръг.

Към днешна дата петима боксьори все още се състезават в най-старото боксово състезание в Европа, тъй като Марвин Табамо отвори кандидатурата си в категория муха до 51 кг срещу сърбина Омер Амитович.

Други бойци, спечелили мачовете си в първия кръг, са Aira Villegas, Carlo Paalam и Junmilardo Ogayre.

READ  TikTokers започват „лов на вещици“ след предполагаем тормоз над посетител на партито