Нигерия загуби от България в мача на откриването на шампионата на IHF

Мъжкият отбор по хандбал на Нигерия до 24 години загуби от домакина България в първия си мач на четвъртото първенство на Международната хандбална федерация за нововъзникващите нации в сряда.

Домакините победиха африканските си съперници с 23-19 и спечелиха втората си победа на турнира в Двореца на културата и спорта във Варна.

Те победиха Азербайджан по-рано.

Нигерия успя да остане близо в мача и да окаже натиск върху България, особено след като първото полувреме завърши 11-13 в полза на домакините.

Европейците обаче показаха, че искат повече победа, побеждавайки треньора на Соломон Йола Нигерия с четири точки и оглавявайки група D.

Нигерия се изправя срещу Азербайджан в четвъртък, като победата си осигурява място в мачовете за класиране на турнира.

Междувременно две победи доведоха до класиране на България за полуфиналите, където ще се изправи срещу лидера в група С Куба в събота.

Общо 12 отбора, разпределени в четири групи, участват в момента в турнира, който се очаква да приключи в неделя. NAN

Всички права запазени. Това съдържание и друго цифрово съдържание на този уебсайт не може да бъде възпроизвеждано, публикувано, излъчвано, пренаписвано или разпространявано изцяло или частично без изрично писмено разрешение от PUNCH.

Контакт: [email protected]