Мъжки баскетбол в Уисконсин: Язовците превземат Пърдю и претендират за дял от редовния сезон от Big Ten

Медисън – No10 Уисконсин Баджърс (24-5 общо, 15-4 Big Ten) домакинства на осмо място Котли Бордо (общо 24-6, 13-6 Big Ten) Вторник вечер в четвъртия от първите десет игри, изиграни в Медисън. С победата, Язовците ще спечелят поне част от титлата на Big Ten от редовния сезон, след като бяха избрани да завършат 10-и в конференцията по време на предсезонната подготовка.

Purdue имаше гореща ръка в началото, като се свърза с множество тройни указатели, за да поведе в началото. Планът за игра на Мат Пейнтър беше да накара някой друг освен Джони Дейвис да го победи и до известна степен успя. Дейвис и Брад Дейвисън се обединиха за един гол от играта през първото полувреме, но Чъки Хепбърн се засили и открадна шоуто.

Новакът страж игра страхотно баскетболно от двете страни на терена, водейки Язовците с 11 точки от първото полувреме и откраднати кражби. Тайлър Уол добави девет точки, а Саркан сам.

През първото полувреме Грег Джард спечели ценни минути от Бен Карлсън, Крис Вогт, Джакоби Нейт и Джордан Дейвис, давайки преднина на UW с 33-28 през първото полувреме.

Уисконсин увеличи преднината си до 11 през второто полувреме, преди да се охлади с Чъки Хепбърн извън пейката поради лош проблем. Язовците пропуснаха седем поредни удара и през този период Пърдю продължи с 14-2 и отбеляза преднина с една точка.

Както правеха през целия сезон в напрегнати мачове, Язовците отговориха до голяма степен благодарение на играта на Тайлър Уол. Младежът завърши отбора си с 19 точки.

READ  Прогнозата на ATP Индиън Уелс за шестия ден включва Александър Бублик и Григор Димитров

С играта на линия, Язовци и Бойлермейкъри продължиха да си разменят кошове, като държаха играта в едно владение. Воден от една точка, Джони Дейвис се опита да привлече контакт с дълбок удар от две точки, но не можа да го направи… но банката беше отворена. Разбира се, Джейдън Айви слезе на земята и изравни мача с трима от своя отбор.

Джаред избра да не взема таймаут и както казах, банката беше отворена. Чъки Хепбърн имаше своя момент. Новият ученик излезе от терена и успя да спечели мач, който спечели три пъти с оставащи 1,5 секунди. настръхване.

Отборът, избран да завърши 10-и в Голямата десетка, спечели дял от титлата в редовния сезон. Победа в неделя и язовците я печелят веднага. Не става много по-добре от това.

Забележителни статистически редове:

• Джони Дейвис -> 16 точки (5 от 12 от пода), осем борби, един пас
  • Тайлър Уол -> 19 точки (8 от 14 от пода), 2 борби, 2 подавания, 5 удара
  • Чъки Хепбърн -> 17 точки (5 от 13 от пода), 2 паса, 1 открадната
  • Джейдън Айви (Бордо) -> 22 точки (8 от 15 от пода), пет асистенции, пет борби

следващ: Язовците са домакини на Небраска Корнхаскърс Неделя в 13:00 часа Кайро, за да опитате да спечелите титлата в експресната конференция. Играта ще се излъчва в мрежата Big Ten.