Лойд Харис държеше смелостта да постигне впечатляваща победа на Мадрид Оупън

Лойд Харис. (Снимка от Clive Brunskill / Getty Images)

Южноафриканска тенис звезда Лойд Харис Той се изкачи до втория кръг на Мадрид Оупън в понеделник след впечатляваща победа над 13-ия носител на българина. Грегор Димитров.

Харис спечели в трудна среща 6-3, 3-6, 7-6 (7/5) След два часа и 31 минути.

Южноафриканецът, класиран в момента на 54-то място в света, започна мача като запален дом и изглеждаше така, сякаш се насочва към финалната линия, докато водеше със сет и почивка.

Контузия в долната част на гърба обаче забави напредъка на Харис и даде възможност на Димитров да вземе втория сет.

Когато Харис получи медицинско известие в края на втория сет, победата изглеждаше като далечен удар.

Но Ал Каптон отново отскочи и след като първоначално избягва точки за пробив, той постигна първия си сервиз в решаващия сет.

Тъй като той поведе с 5-2, 40-0 над услугата Димитров, Харис не успя да преобразува нито една от трите точки на мача и след това се разклати, когато беше изпратен в мача при 5-3.

Но Харис се възвърна, за да наложи вратовръзка. След това пропиля още две мачови точки, докато водеше с 6-3 в тайбрека, но в крайна сметка се възползва от собствения си сервис, за да постигне незабравима победа над Света №17.

Това беше втората победа на Харис някога на ниво 1000 на Master, след като спечели първия кръг на Маями Оупън по-рано тази година, когато за първи път вкара ATP Top 50.

Южна Африка се изправя срещу световния номер 24 австралиец Алекс де Минор.

READ  49ers подписаха D-lineman Тейлър Столуърт за треньор на отбора, според агент - NBC Sports Bay Area & California

Миналата седмица Харис откри сезона си с кал с Поражение в първия кръг от италианеца Марко Чичинато на събитието ATP 250 в Ещорил.

Другият асо в Южна Африка, Кевин АндерсънТой не участва в Откритото първенство в Мадрид.

Андерсън стигна до четвъртфиналите на Estoril Open миналата седмица, но се оттегли контузен, след като загуби първия сет 7-6 (9/7) от Марин Чилич.

Южноафриканска звезда удвоява звезда Raven Classen Японският му партньор Бен Маклахлан беше елиминиран от полуфиналите в Ещорил, където загуби с 3-6, 6-4, 14-12 от Уго Ница от Монако и германеца Тим Буц.

Семената на Estoril Classen и McLachlan избраха да не участват в събитието в Мадрид.