Китай победи България в Лигата на нациите по волейбол за жени |  Акционери |  Беларус новини |  Беларуски новини |  Беларус днес |  Беларус новини |  Мински новини

Китай победи България в Лигата на нациите по волейбол за жени | Акционери | Беларус новини | Беларуски новини | Беларус днес | Беларус новини | Мински новини

ХОНКОНГ, 12 юни (БЕЛТА – China Daily) – Китай записа първата си победа във FIVB Женската волейболна лига на нациите (VNL) във вторник, побеждавайки България с 3-0 (25-15, 25-12, 25-17). В последната седмица от предварителната фаза на VNL.

Седми в света, Китай претърпя две поражения в четири мача в предишния кръг в Макао, включително от водещата олимпийска квалификация Япония, което прави мачовете в Хонконг още по-решаващи за осигуряване на билет за Олимпиадата в Париж през 2024 г.

Със звездата Zhu Ding в стартовия състав Китай лесно взе първия и втория сет с отлична атакуваща игра. България засили защитата си в третия сет, но не успя да удържи инерцията и се поддаде.

Средният блокировач на Китай Уанг Юанюан и външният нападател Ли Ининг отбелязаха по 13 точки, следвани от капитана Юан Синю с 12 и Кан Сянгю с 10. Жу добави шест точки, докато българката Тутова имаше отборно 8 точки.

Треньорът на Китай Цай Бин каза пред Синхуа, че физическото състояние на Жу е добро, тъй като турнирът навлиза в третата седмица и той обмисля да го постави в стартовия състав за следващите мачове.

„Работихме добре днес с озвучаването. Ще се подготвим добре за предстоящите мачове“, каза той.

В друг мач във вторник Доминиканската република победи Германия с 3:1.

READ  Катар срещу България: Актуализации на резултатите на живо (0-0) | 26.03.2022 г