Италия равенство 1-1 с България, но рекорд в мачове | Национален

ФЛОРЕНЦИЯ, Италия (AP)-Ново коронованият европейски шампион Италия разочарова 1: 1 срещу България в четвъртък и пропусна перфектния си старт в квалификациите за Световната купа, но постигна дългогодишен рекорд.

Аданас Илиев отмени откриването на Федерико Сиса за Италия в края на първото полувреме. Това беше първият гол, допуснат от Италия в квалификациите за световното първенство, като спечели първите си три мача.

Жребият в студиото Артемио Франсоа във Флоренция отбеляза победата на Испания в 35 мача между 2007 и 2009 г.

„Трябваше да сме по -медицински. Създадохме много възможности“, каза селекционерът на Италия Роберто Манчини.

„Те се защитаваха добре и ние направихме каквото можахме. Удряха контраатаката, беше футбол.“

Италия завърши на първо място в група С, с четири точки пред втората Швейцария, която изигра два мача по-малко.

Азури ще играе срещу Швейцария в Базел в неделя и след това се завръща в Италия три дни по -късно, за да се изправи срещу Литва на Реджо Емилия.

„Би било хубаво, ако бяхме спечелили, но неделята очевидно е важен мач, трябва да го спечелим“, каза Манчини.

Литва е последната в групата с нула точки и загуби с 4: 1 у дома в Северна Ирландия в четвъртък.

Даниел Балард, Конър Уошингтън, Шейн Лоури и Боди Макнейър отбелязаха резултати за Северна Ирландия, която се изкачи до трето място над България.

Селекционерът на Италия Роберто Манчини оттегли всички квалифицирани играчи от състава си за победители в европейското първенство за три квалификации за Световно първенство, а девет от стартовия състав срещу България започнаха финала на Евро 2020 срещу Англия през юли.

READ  Колко българи са играли в НБА? - Novinite.com

Асури доминира от самото начало и стреля в долния десен ъгъл в 16-ата минута, когато Сиса Сиро играеше едно-две с неподвижния.

Италия изглежда имаше пълен контрол и България имаше няколко шанса да увеличи аванса си преди полувремето да изравни пет минути срещу хода на играта. Грил Деспотов избухна вляво, преди Джанлуиджи Донарума да изпрати ниския пас на Елив.

Асури беше веднага напред, но вратарят на България Хорхе Хорхе Лоренцо отрече ининга.

След като Ювентус отдели малко място за стрелба на крилото, Георгиев направи още едно отлично спасяване в 62 -ата минута, за да попречи на Чеза да удвои резултата си.

Авторско право 2021 Associated Press. Всички права запазени. Този материал не може да бъде публикуван, излъчван, пренаписван или разпространяван без разрешение.