Джорджия Булдогс победиха Охайо Стейт Бъкейс, за да се класират за плейофния шампионат по колежански футбол

CNN

Джорджия Булдогс се класираха за плейофния турнир по колежански футбол, след като победиха Охайо Стейт Бъкейс с 42-41 във втория полуфинален мач от плейофния мач на колежанския футбол в събота.

Изоставайки с шест точки в края на четвъртата четвърт, защитаващият националния шампион Джорджия направи удар от 72 ярда, ограничен от третото тъчдаун подаване на куотърбека Стетсън Бенет в мача, за да поведе 54 секунди до края на мача.

Охайо Стейт се възползва от това време, за да бутне топката в обхвата на гол от полето, като постави 50-ярдов опит на ритащия Ноа Ръгълс. Но Ръгълс удари удара отляво и Булдогс избягаха с победа с една точка.

Според NCAA Джорджия е първият отбор, който се върна от дефицит от 14 точки през четвъртото тримесечие в историята на колежанския футбол.

По-рано в събота, третите поставени Horned Frogs от Тексаския християнски университет влязоха в първия си полуфинален мач като аутсайдери и направиха огромно разочарование, като постигнаха вълнуваща победа с 51-45 срещу вторите поставени Michigan Wolverines.

Рогатите жаби, които започнаха сезона извън Топ 25, победиха непобедения преди това Мичиган Уолвъринс с 51-45 в най-резултатния Fiesta Bowl досега. Шампионите от Голямата десетка влязоха в играта, предпочитайки повече от тъчдаун, но TCU никога не е закъснявал в играта по пътя си към националния шампионат.

Вицешампионът на Heisman Макс Дъган хвърли 225 ярда и общо четири тъчдауна, докато Емари Демаркадо добави 150 ярда на земя във Fiesta Bowl в Глендейл, Аризона.

Булдогите ще се изправят срещу Horned Frogs в понеделник, 9 януари, на стадион SoFi в Енгълууд, Калифорния, в мач за шампионата.

READ  Sinead Farrelly се появява за първи път в Ирландия повече от шест години след оттеглянето си от футбола, споделя отдавна

TCU ще търси първото си национално първенство от 1938 г. и първото за отбор от Big 12 от 2005 г., докато Джорджия се стреми да бъде първият национален шампион след Алабама през 2011 г. и 2012 г. и първият повторен шампион в плейофа на колежанския футбол ера.