Лазаров Шинникова помогна на България да победи Белгия на смесени двойки

Ани |
Актуализирано:
02 януари 2023 г. 00:26 ч ист

Пърт [Australia]2 януари (ANI): Александър Лазаров и Изабела Шинникова спечелиха първата си игра на смесени двойки за Фед Къп, като оцеляха с една точка, за да победят Давид Гофен и Елиз Мертенс с 1-6, 7-6 (5), [10-6] България постигна победа с 3-2 над Белгия в неделя.
„Имаше много напрежение със сигурност. След като загубихме първия сет, не бях много сигурен, че можем да стигнем до решаващия, но започнахме да играем все по-добре и по-добре. След като спечелихме тайбрека във втория сет „, каза Лазаров, съобщава ATPTour. .com Всичко, което каза на другия, беше да играем точка по точка, без напрежение и каквото стане, ще стане. Радвам се, че спечелихме в крайна сметка.
Шинникова похвали капитана Григор Димитров, че я е подготвил за решителния мач и оцени партньорката си, че е тръгнала толкова добре, за да постигне важен резултат.
„Изживяването ми на това събитие беше наистина невероятно. Трябва да благодаря [Captain] Грегор [Dimitrov] За да ми се доверите в днешния решителен мач. Наистина се гордея със себе си, защото Алекс и аз играем много добре. „Бяхме като отбор и опитът от битката беше наистина добър, борим се до края и това е наистина важно за мен“, каза Шинникова.

Преди това си партнираха на Hopman Cup 2018, Гофен и Мертенс бяха в страхотен синхрон по време на блестящ начален сет, който продължи само 21 минути. След като изоставаха с 1-0, те спечелиха шест поредни игри, без да допуснат точка.
Мертенс, бивша шампионка на WTA финали на двойки и бивша WTA шампионка номер 1 на двойки, беше особено впечатляваща, демонстрирайки изключителна осведоменост на корта и впечатляващо припомняне при желание. От друга страна, българите се бориха в мрежата, като Лазаров прати две попадения в мрежата в последния мач от групата – втора точка в класирането. Пробивайки два пъти подаването на Мертенс, Лазаров и Шинникова се наложиха във втория сет, като Лазаров значително вдигна нивото на играта си на мрежата.
25-годишният играч подпечата и двете супер точки при доставката на Мертенс със зашеметяваща стрелба от бекхенд. Гофен и Мертенс обаче запазиха преднината си, като пробиха отново Шиникова и запазиха мачбола при 5–4 на сервис на Лазаров. Предполагаемият победен ретур Гофен пропусна сантиметър, а двоен пропуск на Мертенс изведе българите напред в последвалия тайбрек.
Мертенс продължи дълго с форхенд при сет точка и изведнъж Шинникова и Лазаров имаха цялата инерция преди тайбрека на мача. Шиникова, която беше най-слабото звено до този момент, достигна връх към края на мача.
В крайна сметка обаче българското дуо постигна победа на живота си, за да помогне на страната си да победи Белгия. Любима

READ  Централни нотки: бели сокси, малки, тигри