Бенфика, Йънг Бойс и Малмьо се класират за груповата фаза на Шампионската лига

Бенфика с десет човека завърши наравно 0: 0 срещу ПСВ Айндховен във вторник, за да премине към доходоносната групова фаза на Шампионската лига с обща победа 2: 1 над холандския отбор, след като защитникът Лукас Верисимо бе изгонен през първото полувреме. Швейцарските Йънг Бойс се присъединиха към тях с победа с 3-2 над Ференцварош и с обща победа с 6-4 над унгарците, а шампионът на Швеция Малмо тръгна по техните стъпки, въпреки че загуби с 2-1 от българския Лудогорец, като се класира с 3-2 .

Тъй като правилото за гостовете за гости не се прилага през този сезон, ПСВ Айндховен пропусна поредица от шансове да наложи продължения, тъй като Иран Захави уцели напречната греда от три метра с гол на своя милост в 62 -ата минута. Бенфика остана в уязвима позиция, след като Верисимо получи втори жълт картон за лакът за 33 минути. Но ПСВ Айндховен, който спечели Европейската купа през 1988 г., когато победи Бенфика два пъти с дузпи, не успя да се възползва.

Ференцварош се подхлъзна срещу Йънг Бойс рано през нощта със заглавие на Седрик Зейзигер и след това завърши на съвкупност, след като Хенри Уинго и Райън Мами отговориха, преди Кристиан Васнахт да върне Янг Бойс на шофьорското място. Унгарската страна не направи нищо за себе си, когато Иса Лидони беше изгонен за втори резервационен фал в 64 -ата минута, а късният заместник Феликс Мамбибе отбеляза в наказателното време, за да управлява преднината на Йънг Бойс.

Лудогорец, който отстъпи с 2: 0 в първия мач в Швеция, намали разликата чрез Антон Недялков в 10-ата минута, преди сръбският халф на Малмьо Вилко Перманшевич да изравни нощта с далечен удар. Пиерос Сотеро съживи надеждите на българския тим да напредне, когато реализира дузпа час след докосване на Антонио Чолак, но гостите издържаха в последните минути.

READ  Сидни Маклафлин преодолява 400 препятствия в исторически ден от американските изпитания

В реванша на плейофа в сряда Монако победи Донецк Шахтьор в опит да преодолее дефицита от 1: 0, докато Шариф Тираспол победи Динамо Загреб с 3: 0. RB Salzburg също играе за датския отбор Brondby, след като спечели с 2-1 у дома в първия мач.

Жребият за груповата фаза ще се проведе в четвъртък в Истанбул. (Писане от Зоран Милосавлевич; монтаж от Кен Ферис)

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и автоматично се генерира от споделена емисия.)