Бенфика, Йънг Бойс и Малмьо достигат груповата фаза на Шампионската лига, Sports News

Бенфика с десет човека завърши наравно 0: 0 срещу ПСВ Айндховен във вторник, за да премине към доходоносната групова фаза на Шампионската лига с обща победа 2: 1 над холандския отбор, след като защитникът Лукас Верисимо бе изгонен през първото полувреме.

Швейцарските Йънг Бойс се присъединиха към тях след победа с 3-2 при Ференцварош и постигнаха съвкупна победа с 6-4 над унгарците, а шампионът на Швеция Малмо тръгна по техните стъпки, въпреки загубата с 2-1 от българския Лудогорец, където се класираха 3-2.

Тъй като правилото за гостовете за гости не беше наложено през този сезон, ПСВ Айндховен пропусна поредица от шансове да наложи продължения, тъй като Иран Захави стреля от напречната греда от три метра с милостив гол в 62 -ата минута.

Бенфика остана в слаба позиция, след като Верисимо получи втори жълт картон, защото ги нанесе с лакът в 33 -ата минута, но ПСВ Айндховен, който спечели Европейската купа през 1988 г., когато победи два пъти победителя в дузпата Бенфика, не успя да капитализира.

Ференцварош се подхлъзна срещу Йънг Бойс рано през нощта със заглавие на Седрик Зейзигер и след това завърши на съвкупност, след като Хенри Уинго и Райън Мами отговориха, преди Кристиан Васнахт да върне Янг Бойс на шофьорското място.

Унгарската страна не направи нищо за себе си, когато Иса Лидони беше изгонен за втори резервационен фал в 64 -ата минута, а късният заместник Феликс Мамбибе отбеляза в наказателното време, за да управлява преднината на Йънг Бойс.

Лудогорец, който отстъпи с 2: 0 в първия мач в Швеция, намали разликата чрез Антон Недялков в 10-ата минута, преди полузащитникът на Малмьо Сърбия Вилко Перманшевич да изравни снощи с далечен удар.

READ  Рекордните голове на Кристиано Роналдо в крайна сметка за Португалия разбиват сърцата на Ирландия | Квалификации за световното първенство през 2022 г.

Пиерос Сотеро съживи надеждите на българския тим да напредне, когато реализира дузпа час след докосване на Антонио Чолак, но гостите издържаха в последните минути.

В реванша в сряда Монако гостува на Шахтьор Донецк в опит да преодолее дефицита от 1: 0, докато Ал Шариф се възползва от Тирасполь с 3: 0 срещу Динамо Загреб.

RB Salzburg също играе за датския отбор Brondby, след като спечели с 2-1 у дома в първия мач.

Жребият за груповата фаза ще се проведе в четвъртък в Истанбул.