Бенфика, Йънг Бойс и Малмьо си осигуряват билети за Шампионска лига

Двукратните победители Бенфика, швейцарските Йънг Бойс и шведският Малмьо достигнаха груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА след вълнуваща допълваща вечер във вторник.

Бенфика с десет човека запази равенство 0: 0 с ПСВ Айндховен с победа с общ резултат 2: 1 над холандската страна, след като защитникът Лукас Верисимо бе изгонен през първото полувреме.

Йънг Бойс се присъедини към португалския отбор след победа с 3-2 над домакина си Ференцварош и постигна 6-4 победа като цяло над унгарците, а Малмьо тръгна по техните стъпки, въпреки загубата с 2-1 срещу българския Лудогорец, където се класира с 3-2.

Капитанът на Бенфика Николас Отаменди заяви, че достигането до груповата фаза на Шампионската лига е „гол“, след като те равенстваха 0: 0 във втория мач във вторник в Айндховен, въпреки че играха последния час с десет мъже.

Португалският отбор се защити превъзходно след червения картон на Лукас Верисимо, след като спечели първия мач с 2: 1 миналата седмица.

„Истината е, че в началото имахме шансове срещу нас. Тогава бяхме по -солидни“, каза Отаменди пред RMC Sport.

„Развиваме силен отбор и ще имаме нужда от него, защото ще имаме много състезания.

„Току -що постигнахме първата цел. Сега ще си починем и ще бъдем готови да се състезаваме“, добави той.

Николас Отаменди от Бенфика (втори отляво) се опитва да спре Марио Гьотце (в средата) от PSV по време на плейофния мач от Шампионската лига на Phillips Arena в Айндховен, Холандия, 24 август 2021 г. (Снимка на EPA)

Треньорът на ПСВ Айндховен Роджър Шмит направи шест промени от съботната победа в лигата с 4: 1 в Кампор, като Ибрахим Санкар от Кот д’Ивоар замени контузения Дейви Пропър в средата на терена.

Левият бек на Шмид Хорхе Хесус възнагради със стартер Алехандро Грималдо, след като отбеляза при победата през уикенда над Жил Висенте.

READ  Размяната на Chase Young с 49ers предизвика забавната подигравка на Charles Omenihu в Arik Armstead – NBC Sports Bay Area & California

Тесният начален половин час оживя с червен картон на Верисимо в 33 -ата минута.

Централният защитник се появи във второ жълто, след като Коди Гакбо удари лакътя си, когато двойката се опита да удари с глава топката.

Най -добрият шанс на ПСВ Айндховен през първото полувреме бе за Нони Мадвицки, но усилията на английския тийнейджър да пресече далечната греда.

Отборът на Шмит продължи да доминира след почивката, но установи, че не успя да разбие защитата на Португалия, включително 33-годишния централен защитник на Аржентина Отаменди, въпреки откровената подкрепа у дома.

В рамките на час домакинът най-сетне проби, но израелският нападател Иран Захави удари напречната греда с полуволе в задната греда.

Въпреки доминиращото притежание и ударите към вратата от Андре Рамальо, Санджари и двама от заместващия Йорби Вертисен, ПСВ Айндховен не можа да подмине упорития вратар на Бенфика Одисей Влаудимус.

На друго място Ференцварош изоставаше Young Boys рано през нощта със заглавие на Cedric Zeesiger и след това завърши на съвкупност, след като Хенри Уенго и Райън Мами отвърнаха, преди Кристиан Васнахт да върне Young Boys на шофьорското място.

Унгарската страна не направи нищо за себе си, когато Иса Лидони беше изгонен за втори резервационен фал в 64 -ата минута, а късният заместник Феликс Мамбибе отбеляза в наказателното време, за да управлява преднината на Йънг Бойс.

Лудогорец, който отстъпи с 2: 0 в първия мач в Швеция, намали разликата чрез Антон Недялков в 10-ата минута, преди сръбският халф на Малмьо Вилко Перманшевич да изравни нощта с далечен удар.

Пиерос Сотирио съживи надеждите на българския тим да напредне, когато вкара дузпа час след докосване до Антонио Чолак, но гостите издържаха в последните минути.

READ  Президентът на NCAA Марк Емърт настоява за действие Никой преди или близо до 1 юли

В реванша на плейофа в сряда Монако гостува на Шахтьор Донецк в опит да преодолее дефицита от 1: 0, докато Шариф Тираспол се възползва с 3: 0 срещу Динамо Загреб.

Залцбург също е в редиците на датския Брондби, след като спечели с 2: 1 у дома в първия мач.

Жребият за груповите етапи ще се проведе в Истанбул в четвъртък.