Бахрейн се изправя срещу България в света на волейбола до 21 години Daily Tribune

ДДТ | Манама

Тази вечер Бахрейн започва участието си на Световното първенство по волейбол до 21 години на ФИВП за мъже до 2121 г. Националистите започват кампанията си срещу България, която е съ-домакин на турнира, която се обедини с Италия като залитащи за тазгодишното събитие. Бахрейнците пристигат в съда тази вечер в 19 часа.

Преди началото на играта трите официални униформи, използвани в националното отборно състезание, бяха одобрени от организационния комитет.

Те се предлагат в традиционните цветове червено и бяло, алтернативен цвят на златото. Тренирани от бразилеца Исанае Рамирес, местните жители потвърдиха своя отбор. Списъкът включва Исмаил Алмансури, Мохамад Хади, Хасан Насър, Бадер Мохамед, Муджтаба Алшагури, Абдула Мохамед, Хасан Аливи, Хусейн Мохамед, Али Джавад, Ахмед Сайд Амин Мустафа и Сайед Хашим Иса.

В първия кръг на турнира има кубинци, поляци и българи в Пул Б. След мача срещу България утре бахрейнците се изправят срещу Полша, преди в събота срещу Куба. Общо 16 държави участват в състезанието, което е разделено на четири групи за тази отправна точка.

След единичния кръг, победителите в пула и вицешампионите ще продължат търсенето на медали в двата нови пула, като останалите осем отбора ще се борят за разпределението на девето до 16-то място от другите два пула.

Състезанията в четирите групи от втория кръг ще се проведат от 27 до 29 септември, а нивата на пула допълнително ще разпределят участниците в полуфиналите в четири различни етапа на класиране на финалите.

Титлата, останалите медали и всички останали позиции на финалите ще бъдат решени в последния мач на 3 октомври.

READ  Пускане на интерконектора Гърция-България

Бахрейн се класира за Световете до 21 години въз основа на световната ранглиста на FIVB U21. Те достигнаха четвъртфиналите в предишното издание на Световете до 21 години, проведено в Бахрейн през 2019 г.