Wake Forest смазва Бостънския колеж и грабва бордюра в играта за заглавие на ACC

БОСТЪН – 21 класираният Уейк Форест спечели място в мача на Атлантическия бряг Conference Championship, като спечели три паса за тъчдаун и още един на пода от Сам Хартман да победи Бостън Колидж с 41-10 в събота.

Demon Deacons (10-2, 7-1 ACC) ще опитат първата си титла в лигата от 2006 г., когато се изправят срещу No. 20 Питсбърг на 4 декември.

Хартман пробяга от 7 ярда в средата на първата четвърт и направи 14-0 в пас от 33 ярда до В ПЕРИ. 17-10 беше късно във втория, когато Брандън Себастиан Хартман засече в крайната зона, но БК направи хеттрик и след това Уейк Форест отбеляза при пас на Хартман от 7 ярда към Пери преди полувремето.

BC (6-6, 2-6) се включи в три поредни двойки – заедно с прехващане – в началото на третата четвърт, след което Уейк Форест увеличи преднината си с гол от полета и 3 ярда бягане от Кристиан Търнър Това направи 34-10.

Хартман завърши 20 от 32 паса за 236 ярда и пробяга 11 пъти на 51 ярда. Пери имаше четири паса за 81 ярда и десетки резултати.

Фил Горкович Беше 3 за 11 за 19 ярда за едно тъчдаун и две прехващания и той изкара орлите на 66 ярда.

Деймън Дийкънс прекъсна поредицата на Клемсън от шест поредни титли от Атлантическата дивизия. Те се появяват само веднъж в мач от ACC Championship, побеждавайки Georgia Tech през 2006 г.

Мачът от ACC Championship е следващата събота в Шарлът.