VNL: Белгия победи България в трилър

Белгия отпразнува вълнуваща победа над България във Волейболната лига на нациите в Аранета Колизеум. Снимка на FIVB

МАНИЛА, ФИЛИПИНИ – Белгия изпревари България с 26 точки в неделя с 25-22, 25-23, 20-25, 20-25, 17-15. Статус на Лигата на волейболните нации (VNL) в Колизеума Smart Arenetta.

Белгия се изправи пред катастрофа, след като поведе с 2-0, което позволи на България да принуди съдия, където Мирослава Паскова поведе с 5-2.

Herbots се притече на помощ в петия сет, като средният блокер Силк фон Авермейт заби големия блок, за да вземе мач точка 14-12. Грешка при подаването на Белгия обаче и поредните победи на Мария Йорданова и Силвана Соушева оставиха България на една точка от кражбата на мача.

22-годишният аутфилдер отбеляза два поредни хрила за Белгия, преди Паулин Мартин да отправи прочистващ мач, който разби мрежата на България, завършвайки 11-и в преброяването на Кюзон Сити.

„Знаем, че България е твърд отбор, имат добри нападатели, копаят много. Петият сет беше много труден, защото и ние отпаднахме, но се върнахме. Много съм щастлив. Много съм горд,“ Хърботс каза, 23 Три блока с атаки и 12 разкопки и седем приема.

Херботс, които в момента са начело в лигата със 194 точки, получиха навяхване на десния глезен във втория сет, което даде победа на капитана на отбора Селин ван Гестал.

„Мисля, че започнахме добре в първите два сета, след това се борихме малко, загубихме решаващ играч и победата беше нейна“, каза член на клуба във Флоренция в италианската лига А1 от Серията. .

Фон Авермет напредна с 13 точки от девет атаки, три тома и ас, докато Марлис Джонсън добави 10 точки, преди да отиде 3 седмици в Калкута, Канада.

READ  Световно първенство за жени: Германия извън България

България изпадна на 14-то място с рекорд 2-6. Йорданова поведе с 19 точки. Соушева взе 14 точки. Нася Димитрова завърши с девет ударни блока и пет атаки с 14, а Паскова и Мира Додорова добавиха съответно 13 и 11 маркера.

Българите ще се върнат в София за 3-та седмица, където ще се опитат да избегнат изгонването им.