US Open 2023: Анди Мъри отбелязва 200-та голяма победа, Камерън Нори напредва към втори кръг

Актуализирано: 30 август 2023 г. в 07:03 ч. IST

Бившият шампион на US Open Анди Мъри спечели рекордна 200-та победа в Големия шлем във вторник, побеждавайки французина Корентен Муте с 6-2 7-5 6-3. Тази победа изстреля Мъри във втори кръг в Ню Йорк. Шотландецът парира твърдата техника на французина с непоклатима прецизност, спечелвайки 69 процента от нетните точки.

Мъри, който спечели турнир от Големия шлем на твърди кортове през 2012 г., след като победи Новак Джокович, сега е едва деветият човек в историята, постигнал 200 победи в турнири от Големия шлем. Сега той ще се стреми към своята 201-ва победа срещу Григор Димитров. Българинът измъкна победата от пастта на поражението над Алекс Мълкан с 6-7 (9), 6-7 (5), 6-1, 7-5, 7-6 (11-9) за четири часа и 40 изтощителни часа. минути в мача.

Рекордът на 36-годишния състезател също така включва две победи на Уимбълдън (2013, 2016), достигане до финал пет пъти на Откритото първенство на Австралия (2010, 2011, 2013, 2015, 2016) и участие в шампионския мач на Ролан Гарос през 2016 г. ..

Мъри се изправи срещу упорития опонент Мутие, като спаси две сет точки и пое контрола. Той проби третия сет в осмия гейм и задържа подаването си при четвъртия си мачбол.

След това Мъри ще се изправи срещу Димитров, победителя от реванша си срещу Мълкан, за да стигне до втория кръг в Ню Йорк за четвърта поредна година. Димитров, който игра срещу Мъри в ATP Head-to-Head Series с коефициент 3-8, отбеляза 81 уинъра срещу Мълкан.

Във втория кръг присъства и британецът Камерън Нори, който победи Александър Шевченко с 6-3, 6-2, 6-2 за час и 32 минути. Дълбокото представяне в големите турнири на твърди кортове може да повиши шансовете на Нури да се класира за Nitto ATP Finals.

READ  Проучване на общественото мнение показва, че българският ГЕРБ е начело преди изборите през ноември

Британецът Джак Дрейпър също победи Раду Албот с 6-1 6-4 6-3 и стигна до третия кръг на US Open. Само времето ще покаже дали тези елитни играчи ще продължат победната си серия в предстоящите мачове.