US Open: Димитров победи Джонсън и отмъсти за нокаута на Уимбълдън

НЮ ЙОРК, 30 август – Българинът Григор Димитров се реваншира за загубата си от Стив Джонсън на Уимбълдън, като победи американския играч в два сета в първия кръг на сингъл при мъжете на US Open тук във вторник.

Българинът започна и завърши страхотно и почти не се подразни на американците да започнат втория ден на US Open, след като Димитров влезе с победа с 6-3, 6-2, 6-2 над Джонсън, за да премине към втория кръг. .

В първия сет 5-3, номер 17 Димитров отбеляза финала с три последователни аса, за да приключи, без да се сблъска с точка за пробив през целия 94-минутен мач.

Димитров, чийто последен мач на сингъл от Големия шлем също беше срещу Джонсън, но след спечелването на първия сет българинът получи контузия в бедрото, която в крайна сметка го принуди да се оттегли с 6-4, 2-5. Той получи втори шанс преди края на 2022 г. да завърши мач от Големия шлем срещу Стив Джонсън при неговите условия и го направи със стил във вторник.

Димитров очаква с нетърпение да се върне във формата, която доведе до страхотни резултати по-рано тази година. През март Димитров достигна четвъртфинал на твърда настилка в Индиън Уелс, а през април достигна полуфинал на клей в Монте Карло.

Димитров все още не е стигнал до втората седмица на голям турнир тази година, тъй като участието му в третия кръг на Ролан Гарос е най-отдалеченото от квалификациите за него в турнирите от Големия шлем през 2022 г.