US Open: Анди Мъри казва, че „е загубил уважение“ към Стефанос Циципас след поражението в първия кръг

Дуото се бореше повече от четири часа и половина във вълнуващ трилър с три серии, като Циципас в крайна сметка спечели 2-6 7-6 3-6 6-3 6-4, за да премине във втория кръг на Flushing Almarai.

Мъри обаче беше разочарован от времето, прекарано от опонента му извън съда. Циципас направи две почивки в банята за повече от седем минути и също взе медицински отпуск.

„Просто е разочароващо, защото чувствам, че това повлия на резултата от мача“, каза Мъри след мача. „Не казвам, че непременно съм спечелил този мач, разбира се, но това имаше влияние върху случващото се след тези паузи.

„Оценявам го много. Мисля, че е страхотен играч. Мисля, че е страхотен в играта, но изобщо нямам време за тези неща и загубих уважението му.“

Циципас, който не наруши никакви правила, си направи дълги почивки в тоалетната в края на втората и четвъртата група и получи медицинско време поради контузия на стъпалото преди четвъртата група.

Мъри можеше да бъде чут да се оплаква на главния съдия Нико Хелуърт и супервизора на US Open Джери Армстронг колко време отнема Циципас.

Шотландецът каза, че е казал на отбора си преди мача да „очаква“ противника си „ако нещата не вървят по неговия начин“ и разкри, че е имало дискусии за промяна на правилата, за да се предотвратят толкова дълги удари.

„В крайна сметка те са [the officials] Не мога да направя нищо, защото правилата са в сила, каза Мъри. Но аз седя в съвета на играчите и непрекъснато говорим за това, за промяна на тези правила, опитвайки се да улесня експлоатацията на правилата, предполагам.

READ  Маркета Вондроусова е първата непоставена шампионка на Уимбълдън след победа над Онс Жабер

„Някои от предложенията са, ако вземете медицинско изчакване или почивка преди, да речем, предаването ми, загубите играта. Току -що започнах да се срещам с една любов. Това е нещо, което се обсъжда. Няколко други неща, като например вземете почивка. За пет минути по време на мач или нещо такова – и това е. Има много различни предложения.

„Така се чувствам аз, но ако всички чувстват, че това е напълно готино и няма проблем с това, може би аз съм неразумният, но мисля, че това са глупости – и той също знае това.“

Ясно е, че Мъри все още се чувства весел въпреки поражението, туитвайки: „Истината на деня. Стефанос Циципас отнема два пъти повече време, за да отиде до тоалетната, отколкото на Джеф Бузос, за да пътува до космоса. Интересно.“

След мача Циципас настоя, че не е направил нищо лошо и че не изпитва никакви чувства към Мъри.

„Ако има нещо, което трябва да ми каже, ние двамата трябва да поговорим, за да разберем какво се е объркало“, каза той пред журналисти. „Не мисля, че съм нарушил някакви правила. Играх според указанията, как вървят нещата. Да, определено нещо, за което и двамата да поговорим и да се уверим.“

В крайна сметка той се изправи срещу Циципас в пет сета при вратата на Мъри.

„Не знам как се чувства опонентът ми, когато съм там и играя мача. Това всъщност не ми е приоритет. Колкото и да играя по правилата и да се придържам към това, което ATP казва, че е честно, останалото е добре. нямат нищо против. Абсолютно нищо. „

READ  Alabama DBs Malachy Moore, Jaylen Key ден след ден с контузии

Циципас, който преследва първата си титла от Големия шлем, продължи да обяснява защо е отделял толкова време по време на почивките си в банята.

„Е, предполагам, че явно съм взел дрехите си със себе си, когато излязох от съда“, каза той. „Толкова време отнема да се преоблека и да се върна в съда.

„Не знам какво е правилото за това, ако има такова. Но, доколкото знам, имате право да имате две почивки за тоалетна, за да преоблечете дрехите си в пет и една в три комплекта.

„Следвах това през цялата си кариера. Не съм нарушил никакви правила, така че така или иначе не виждам причина за този проблем.“

Наоми Осака победи Мари Божкова в поредни рундове.

На друго място защитната шампионка на сингъл при жените Наоми Осака улесни в първия си мач с пряка победа над Мари Бузкова.

При първото си участие в Големия шлем, откакто се оттегли от Откритото първенство на Франция през юни, Осака беше притисната в първия сет от своя чешки съперник, преди да завърши мача удобно с 6-4 6-1, за да премине във втория кръг.