Sixers vs.  Нетс: Джеймс Хардън Сиксърс започват силно плейофите с победа в мач 1

Sixers vs. Нетс: Джеймс Хардън Сиксърс започват силно плейофите с победа в мач 1

Сиксърс започнаха гладко в събота следобед в първия мач от плейофите на НБА.

Воден от Джеймс Хардън (23 точки, 13 асистенции) и Джоел Ембийд (26 точки), отборът поведе с 1-0 над Нетс в серия от първия кръг със 121-101 над Wells Fargo Center.

Хардън направи седем тройки, като повечето от тях бяха с ритник.

Майкъл Бриджис отбеляза рекордните за мача 30 точки.

Бившият играч на всички звезди на Sixers Бен Симънс (увреждане на задния нерв) беше единственият играч от двете страни.

Вторият мач ще бъде в понеделник вечер във Филаделфия. Ето бележки за победата на Sixers в Game 1:

Шестима играчи блокират Нетс да играят в техния стил

В своята пресконференция преди мача, старши треньорът на Нетс Джак Вон подчерта желанието на Бруклин да наложи стила си и да не позволи на Сиксърс да играят играта си на половин корт.

Междувременно спотът на Doc Rivers преди серията изглеждаше много подобен на миналогодишния мач от първия кръг с Raptors. Треньорът на Sixers наблегна на преходната защита и играта на притежание на топката – справяйки се със защитното стъкло и избягвайки капризите на живата топка, за да подхрани преходната атака на Бруклин.

По този начин Sixers бяха отлични в началото. Пи Джей Тъкър направи офанзивен рикош при първото притежание на отбора и Ембийд в крайна сметка вкара при полагане след пропуснат флоутер на Хардън. Sixers всъщност свалиха първите осем офанзивни борда за следобеда; Търсенето на Тъкър за потенциални допълнителни имоти беше особено впечатляващо. Те също превърнаха подаръка на Бриджис в тройка на Tyrese Maxey и в крайна сметка отбелязаха първите 15 точки в играта. Sixers не се ангажираха с раздаване до около 15 минути по-късно.

READ  Заев обяви премахването на българската дума от описанието на "фашистки завоевател".

Благодарение до голяма степен на Бриджис, Нетс поне започнаха добре в своята половина на корта. Роденият във Филаделфия започна 4-за-5 от нулата, вкара 11 от своите 25 точки през първата четвърт в Бруклин и разстрои Sixers с малки размери и среден диапазон. Хардън обаче го пази добре при последното първо притежание, налагайки удар от воле.

Harden ярости, дуели с Bridges

Точно както при победата на Сиксърс над Бруклин на 11 февруари, Нетс започнаха мача, като промениха всичко и изпратиха незабавни, смели двойни екипи всеки път, когато Ембийд го хване, включително в средата на пода.

Въпреки че Sixers откриха 6-for-22 от земята, подаването на Embiid често създаваше благоприятни ситуации за неговите съотборници. Sixers бяха щастливи да преместят топката към всеки, който беше отворен; Третият ъглов удар на Тъкър даде преднина на отбора от 14-9 и постави всички играчи на Sixers на борда. Джордж Нянг и Де Антъни Мелтън също се разделиха на три части по време на първите си участия.

Тези двамата се появиха в съставите на Sixers без embiid. Ривърс изигра ротация от девет човека (и даде на Дануел Хаус Джуниър осем секунди като заместник на Нианг в защита в края на първата четвърт). Пол Рийд подкрепи Ембийд и не беше изненадващо, че той изглеждаше напълно комфортен с мача. Той вкара два пик-ен-рол обръча, включително ляв край след подаване от Хардън, провален в края на часовника за удар. Рийд също отрази пас на Джо Харис, давайки на Сиксърс възможност на открито, която Милтън превърна в тройка. Sixers най-накрая бяха плюс-2, влизайки в първия си престой без Embiid.

READ  От Италия до Япония и обратно - как Антоанета стана посланик на българския спорт и кулинария

Бриджис беше страхотен през втората четвърт, пробивайки тройка, последвана от две дълги набирания, които намалиха нетния дефицит до три. Тобиас Харис (21 точки при стрелба от 9 за 14) обаче даде стабилен отговор на Sixers. Той отговори незабавно с тройка и след това вкара бързо полагане, след като Ембийд спря Бриджис, а Хардън хвърли невероятен отскок от далечна дистанция пред Макси. Хвърлянето на Ембийд от поглед високо-ниско ограничи преднината на Хардън със 7-0.

Хардън и Бриджис си размениха кошове по време на забавна серия в края на втората четвърт. С Embiid за два фаула и Rivers, който седеше на него за последното първо полувреме 1:29, Bridges атакува Harden в изолация и се възползва от защитата на ръба от Embiid към Reed. Въпреки че Хардън започна с 3-за-11 от пода и блокира три вътрешни удара през първото полувреме, скокът му беше безупречен. Източиха тройка в края на втория и Sixers влязоха в полувремето с преднина от девет точки, въпреки че Бруклин стреляше с 63,2 процента от пода до почивката.

Винаги е било ясно, че ударите на Хардън ще бъдат неразделна част от Sixers, когато Embiid е на пейката за плейофите. На този фронт Игра 1 беше очевидно окуражаваща.

Шоуто на Пол Рийд

Скачането на Ембийд изглеждаше добре за началото на третата четвърт. Той направи едно и едно опъване и три падания, увеличавайки преднината на Sixers до 73-61.

След офанзивен реско на Харис, Ембийд направи яростно намерение и почти се заби в гигантска забивка едно и едно. Беше рядка възможност за него да се наведе срещу нестабилна защита. В по-голямата си част Ембийд трябваше да се бори с двама защитници във всяка половина на терена. Неговото вземане на решения не беше вълнуващо, но Embiid до голяма степен разбра правилно кога да извика умишлено двойни отбори, кога да хване и да избяга бързо и кога да приеме простия, отворен пас. И със сигурност помогна това, че Sixers оправдаха статута си на най-добрия отбор по стрелба за три точки в НБА по време на редовния сезон, като уцелиха 21 от 43 тройки. Макси нямаше голям резултатен ден с 13 точки, но все пак падна с 3 от 5, а също така записа шест борби, три асистенции, нула проигравания и три отнети топки.

READ  Ще бъде подписан меморандум за разбирателство между EJU и Българската федерация по джудо

Сиксърс откриха четвъртата четвърт с Хардън заедно с четирима играчи на пейката. Тази единица отново се представи добре и Рийд отново блестеше, меко казано. Той смая резервната скамейка на Sixers с хода на деня – офанзивна плоча, последвана от меко захващане между краката, фалшива помпа и прескачане, преди да направи ляв пас.

По-късно Рийд добави обратно забиване и на фаул линията се чуха скандирания „BBall Paul“. Той завърши с 11 точки при стрелба 5 за 6 и четири борби за 13 минути.

Докато Бруклин за кратко заплашваше да се върне с три поредни мача, Сиксърс нямаха проблем да сключат сделката. Нетс бяха поставени дълбоко на пейката с по-малко от пет минути до края на мача. Те ще трябва да бъдат много по-добри в понеделник вечер, за да спечелят победа като гост.