NFC Championship: Eagles победиха 49ers, 31-7, за да претендират за място в Super Bowl

ФИЛАДЕЛФИЯ — Фойерверки избухнаха на върха на Линкълн Файненшъл Фийлд и играчите и треньорите на Ийгълс тичаха към крайната зона в екстатично празнуване, докато Бостън Скот тичаше непокътнат за 10-ярдов тъчдаун преди полувремето.

Оставаха още 30 минути до игра в неделя, но с преднина от две топки и най-доброто подаване в НФЛ срещу четвърти куотърбек, тъчдаунът изглеждаше като удивителен знак. Eagles поведоха, за да победят San Francisco 49ers, 31-7, за да спечелят NFC Championship и да спечелят пътуване до Glendale, Аризона, за четвъртото си участие в Super Bowl.

„Орлите“ бяха един от най-завършените отбори в лигата този сезон и го показаха отново в неделя. С победата те ще се изправят срещу Канзас Сити или Синсинати в първия си Супербоул, откакто спечелиха всичко през сезон 2017 г.

Защитата на Eagles, която по време на редовния сезон натрупа най-много сакове (70) и позволи най-малко ярдове на игра (179,8) в лигата, сложи край на кариерата на Пепеляшка на куотърбека на 49ers Brock Purdy. След като Eagles вкараха при откриването, защитник на линията Hasson уволни Riddick Purdy с около седем минути преди края на първата четвърт, причинявайки неудобство. Пърди беше ударен отдясно, ударен с лакът в играта и остана аут до края на първото полувреме.

Ръката на Brock Purdy беше контузена при първото шофиране на 49ers от неделния мач.кредит…Марк Макела за The New York Times

49-те постигнаха един гол през втората четвърт, която завърши с 23-ярдов тъчдаун от бягащия бек Крисчън Маккафри, но в противен случай нападението им се провали зад дубльора на Пърди Джош Джонсън. Джонсън напусна играта в началото на второто полувреме със сътресение, а Пърди се завърна, но очевидно беше компрометиран. Пърди завърши мача с четири опита за пас. Той ги изпълни всичките за 23 ярда.

READ  Уорън Фийни: Честността и връзките помагат на новия председател да промени манталитета на Гленторан преди евровръзката

Това беше двусмислен край на успешната серия, която Пърди организира от декември, когато беше привлечен в състава, след като първите двама куотърбекове в класацията на 49ers, Трей Ланс и Джими Гарополо, бяха контузени. Пърди, последният избран в драфта на НФЛ за 2022 г., спечели седем мача като титуляр, играейки ефективно, докато хвърляше 1374 ярда, 13 тъчдауна и само четири прихващания през редовния сезон.

Той стана петият куотърбек новобранец, който стартира в мач от шампионата на конференцията, подпомогнат от упорито трениране и звезден състав. Той превъзхождаше отчасти заради оръжията около него – приемници Дебо Самуел и Брандън Аюк; Стегнат край Джордж Кетъл. и универсалния план на Маккафри, за който генералният мениджър Джон Линч търгуваше през октомври – и плана на треньора Кайл Шанахан да работи ефективно и да позволява на преминаващите цели да печелят ярдове след улавяне.

Без Пърди обаче нападението на 49-те се бореше да намери ритъм зад Джонсън, професионалист от осмия сезон, който игра за седем отбора. Джонсън, преди да излезе, изпълни само 7 от 13 подавания за 74 ярда, а също така сбърка един удар, който беше върнат от Ийгълс. Късметът на Шанахан с плавен преход през куотърбек най-накрая приключи.

Джош Джонсън, защитник на 49ers, напусна играта през третата четвърт със сътресение.кредит…Марк Макела за The New York Times

Редик тероризира и двамата защитници на Сан Франциско – той завърши с три битки и два чувала – и послужи като модел за големи подписвания и сделки за свободна агенция. Координиран от генералния мениджър Howie Roseman Да върне лешоядите в актуалност.

READ  Бостън, Кларк ръководи женския отбор на AP All-America

Редик подписа с Ийгълс преди сезона, присъединявайки се към отбора с корнербека Джеймс Бредбъри, който беше освободен от Джайънтс миналия май, и защитника Си Джей Гарднър Джонсън, който беше търгуван от Роузман през август. Тези трима водеха защита, която тормозеше 49ers и ги ограничаваше до само 164 ярда в атака. Това постави непреодолим натиск върху защитата на 49ers, която завърши редовния сезон като най-високо класираната единица в лигата.

Нападението на Eagles изглеждаше синхронизирано, възползваха се от ненавременни дузпи от 49ers и използваха балансиран подход, както беше правил през цялата година. Джалън Хъртс, куотърбек трета година, който процъфтява във втория си пълен сезон като титуляр, завърши със само 121 ярда пасове, но разтегна играта с краката си, втурвайки се за 39 ярда и тъчдаун. Той също така закачи топката в тесни прозорци, както направи при тъчдаун пас с една ръка от приемника ДеВонта Смит през четвъртата четвърт.

Конюшня от бягащи бекове на Eagles – Майлс Сандърс, Кенет Гинуел и Скот – комбинирани за 111 ръшинг ярда и три тъчдауна срещу защита на 49ers, която позволяваше само 77,7 ръшинг ярда на мач през редовния сезон, второ най-малко в лигата.

Разпадането на 49ers се появи в действията на техните играчи, както и в статистическия лист: Linebacker Дре Грийнлоу беше докладван за неспортсменско поведение за удряне на топката все още в ръката на бягащия бек след игра през четвъртата четвърт, а безопасността Talanoa Hufanga беше докладвана за удари Хъртс късно извън границите. Офанзивният лайнер на Сан Франциско Трент Уилямс и безопасността на Филаделфия Квон Уолъс бяха изгонени, след като предизвикаха свада през четвъртата четвърт, в която и двете пейки бяха изчистени.

READ  Рейнджърс и Кумар Рукер се съгласяват с условията
Eagles running back Бостън Скот бяга за тъчдаун в края на втората четвърт.кредит…Марк Макела за The New York Times

Eagles изпаднаха в посредственост след победата си в Super Bowl и бяха нокаутирани рано в плейофите през сезоните 2018, 2019 и 2021; През 2020 г. те спечелиха само четири мача. Те уволниха своя треньор, Дъг Педерсън, след сезон 2020 и размениха бившия си куотърбек от първия кръг, Карсън Уенц, в очевидно възстановяване.

Треньорът Ник Сириани и Хъртс стигнаха до плейофите през първата си година заедно, през 2021 г., но Хъртс влязоха в този сезон с въпроси дали той може да бъде крайъгълен камък на франчайза. Той направи убедителен случай, като хвърли 3701 ярда и 22 тъчдауна през редовния сезон, докато се втурна към 760 ярда и 13 мишени, въпреки че пропусна два мача поради контузия в рамото. Той също така се възползва от размяната на Роузман през април с приемника Ей Джей Браун, който улови 11 подавания за тъчдаун и рекордните 1496 ярда. Ийгълс започнаха с 8-0 и завършиха 14-3, споделяйки най-добрия рекорд в лигата с Канзас Сити.

Изграждането на списъка на Roseman, заедно с растежа на Hurts, изстреляха Eagles до Super Bowl след бързо възстановяване. Празникът стана официален след двуминутното предупреждение, когато играчите започнаха да танцуват и публиката запя в унисон „I Won’t Back Down“ от Том Пети. Паднаха зелени конфети, последвани от бурен хит на рапъра Мийк Мил „Dreams and Nightmares“, превърнал се в химн на град Филаделфия.

Феновете на Ал-Нусур чакаха победата на своя отбор в неделя.кредит…Марк Макела за The New York Times