Nashville SC 1-1 Inter Miami CF (19 август 2023 г.) Анализ на играта

НАШВИЛ, Тенеси – Лионел Меси вкара в началото на редовното време и реализира първия удар от дузпа, докато Интер Маями победи Нашвил СК с 10-9 след изпълнение на дузпи във финала за Купата на Лигата в събота вечер.

Меси вкара за десети път в седем мача, откакто се присъедини към Интер Маями – всичките в надпреварата за Купата на Лигата – реализирайки в 23-ата минута.

Топката попадна в краката на Меси след пас на съотборника му Робърт Тейлър. Меси дриблира покрай защитника на Нешвил Уокър Цимерман и насочи удар точно от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата. Вратарят Елиът Панико нямаше шанс да спаси топката.

– Поток по ESPN+: LaLiga, Bundesliga и други (САЩ)

Меси не беше особено впечатляващ, преди да вкара, а публиката го освиркваше всеки път, когато докоснеше топката. Но стадионът избухна в аплодисменти, когато седемкратният носител на Златната топка, който изведе Аржентина до короната на Световното първенство миналата година, отбеляза.

Нешвил изравни мача в 56-ата минута, когато ударът с глава на Фава Пиколт се отби от рикоширан ъглов удар на Бенджамин Кремаши от Маями и удари външната страна на вратаря Дрейк Календър.

Меси отправи удар от зоната, която беше отбелязал по-рано в 71-ата минута, но уцели гредата, докато двата отбора играха наравно 1:1 в редовното време.

Нападателят на Маями Леонардо Кампана имаше шанс да спечели мача в последната игра от редовното време, но неговият плъзгащ се удар при отворена врата срещна гредата. Меси обхвана главата си с ръце, когато топката излезе извън играта.

READ  Dubai Legend има опция за Купа на развъдчиците | Състезателни новини

Меси хладнокръвно реализира първия удар при изпълнението на дузпи, а Календер отбеляза зелената светлина и спря решаващия за титлата мач.

Лионел Меси

Vasha Hunt-USA TODAY Спорт

„За мен е чест да участвам в първата ни победа във финала“, каза Календер. „Толкова е сюрреалистично. Толкова емоционално. Този екип работи толкова усилено всеки ден, ден навън, за да може да се представи по този начин в нощ като тази. И да го доведа до края, беше невероятно да видя постоянството, просто вярата в това, на което сме способни. Това е нещо специално.“ И аз имам късмета да бъда част от това.“

Календър каза, че се е опитал да остане възможно най-спокоен по време на 11-те рунда на наказанията.

„Просто трябваше да остана концентриран, да дишам и да остана възможно най-спокоен“, каза той. „Искам да кажа, че тази атмосфера тук тази вечер е електрическа. Така че прегърнах момента и просто повярвах в работата, която бях свършил, и повторенията, които бях направил до този момент, и в крайна сметка това просто ни попречи .“

Манията по Меси обхвана Мюзик Сити, след като Нешвил се класира на финала срещу Маями с победа над Монтерей от мексиканската лига във вторник. Цените на билетите скочиха рязко, след като бяха пуснати в продажба на следващия ден, но паднаха донякъде в дните преди мача. Най-евтините места все още струват няколкостотин долара. Тълпа от 30 109 места изпълни Geodis Park.

„Трябва да кажа от мястото, където седях, имах чувството, че успяхме да се поставим в позиция в края, в която можеше да сме го откраднали“, каза треньорът на Нешвил Гари Смит след мача. „Мислех, че сме малко по-добрият отбор. Виж отново, най-великият играч на планетата вероятно е разликата в това, което се случи днес.

READ  Пардю се оттегля като треньор на ЦСКА София, след като феновете се насочиха расово към играчи

„Но ако погледнете целия шампионат и това, което Маями успя да направи с други отбори, самочувствието, с което те играят, [I’m] Много горд от това, което момчетата са направили. И разбира се, да се върнем и да се издигнем на ниво и наистина очакваме с нетърпение да се опитаме да спечелим и мача, в един много добър финал.“

Рийз Уидърспуун от Нешвил донесе топката за игра, а двукратният най-полезен играч на НБА Янис Адетокумбо отправи няколко удара към вратата преди мача. И двамата притежават малцинство в Nashville SC.