Kia MVP Ladder: Как добавянето на Джеймс Хардън ще се отрази на Джоел Ембийд в състезанията?

Добавянето на бившия играч на годината на Kia Джеймс Хардън към 76ers може да окаже влияние върху статуса на Джоел Ембиид.

• Тази вечер на League Pass: Хардън направи своя дебют в Минесота (8 EST, Bass League)

Официалният доклад за наранявания на Филаделфия изтече в четвъртък вечерта, без да се споменава новопридобитият вратар Джеймс Хардън, което означава, че се очаква той да изиграе 76-ия си мач за първи път в Минесота в петък.

Обикновено опора в Kia Race за MVP стълбата, Хардън си заслужава да се отбележи тук само заради влиянието, което може да окаже върху номинацията на Kia за MVP за големия мъж на Sixers Джоел Ембиид, който все още е заключен в тясна надпревара с Никола Йокич от Денвър за първото място . 1 място с първата ни втора половина на сезона.

„Е, не искам да настоявам за всичко, но начинът, по който играх, говори сам за себе си, особено с всичко, през което сме преминали, драмата през цялата година и очевидно липсва голяма част, всичко, което Ембиид каза уикенда в лигата. NBA All Star.” Следователно, [I] Наистина трябваше да изкарам играта си на друго ниво, независимо дали беше в атака, защита или плеймейк. Очевидно имам страхотни съотборници, които дават всичко и това много помага.“

Е, Филаделфия добави още един в бившия MVP Хардън, който се присъедини към отбора на Deadline Trade в сделка с Бруклин, която включваше изпращане на бившия съотборник Бен Симънс в Нетс.

Имайте предвид, че Хардън не е играл от 2 февруари поради стегнато подколенно сухожилие. Въпреки това, Embiid очаква бързо да изгради химия с Хардън, който трябва да облекчи донякъде тежестта за Големия човек, когато атакува.

Джеймс Хардън беше най-добрият играч в лигата и всичко това, [won] „Мисля, че би било лесно да се изгради тази химия“, каза Ембиид. Всички са на една и съща страница. Всички се опитваме да спечелим шампионат. Така че, това е смисълът. Мисля, че всичко е просто да останем здрави, да седим на пода, да се събираме и наистина да играем заедно.“

READ  Сноуборд | Японците Йосудзуми и Хираки печелят злато и сребро на финала за женски парк

Филаделфия тръгна на това пътуване Петък вечер в центъра на целта.

MVP за 2018 г. отбеляза средно 22,5 точки, 8,0 борби и 10,2 асистенции в 44 мача този сезон с Бруклин. Рекордните му показатели представляват най-ниската му продукция от 2012 г. Хардън тренира с отбора в четвъртък в Минеаполис и към този момент не е известно дали звездният страж ще се върне на ниво MVP, след като стъпи на земята с Ембиид, който влезе в мачовете в четвъртък вечер като играчът. Голмайстор на лигата.

Докато нулираме Kia Race до класацията на MVP, излизаща от почивката на All Star, ще видите една промяна от първите пет, стимулирана отчасти от новините, че Крис Пол ще пропусне значително време с Авулсионна фрактура на десния палецзашеметяващият DeMar DeRozan наскоро развали игрите с резултат от 35 или повече при 50% или по-добър удар.

Демар ДеРозан се изкачва в класацията на Kia MVP

Подкрепен от 8 поредни мача с 35 или повече точки и моменти на съединител през четвъртата четвърт, Демар ДеРозан си пробива път в разговора.

Деросан да ни благослови Още едно винтидж изпълнение При победата в четвъртък над Атланта, която привлече вниманието на много негови връстници като напр Донован МичълИ на Пикане И на втвърдяване. DeRozan скочи с пет места на четвърто от #9, докато Jokic запази тънкото си предимство над нарастващия Embiid.

И сега, първите пет места тази седмица в надпреварата на Kia 2021-22 за класацията за най-добър играч:

1. Никола Йокич, Денвър Нъгетс

последна поръчка: номер 1

Статистика за сезона: 26,0 ppg, 13,8 rpg, 7,9 pg

Никола Йокич отбеляза 25 точки, 12 борби и 9 асистенции в първия си мач след разбиването на All-Star.

Джокич вкара 25 точки и отбеляза 12 борби и девет асистенции в Денвър победа над Сакраменто И преди да предаде топката на Майкъл Малън, четвъртък, да празнува 300 пътиг победа. Нъгетс спечелиха четири поредни мача, като Йокич събра 15 или повече борби в четири от последните си пет мача, докато отбеляза 25 или повече точки в четири поредни мача. Embiid говори за това, което е преживял през този сезон, но не се е сблъсквал със същите трудности като най-добрия играч на турнира. Четири Нъгетс изпуснаха мача в четвъртък и почти през целия сезон им липсваха двама новобранци.

READ  Победителят от US Open Карлос Алкарас ще пропусне Australian Open поради контузия

2. Джоел Ембиид, Филаделфия 76ърс

последна поръчка: номер 2

Статистика за сезона: 29,6 ppg, 11,2 rpg, 4,5 pg

Джоел Ембиид е аут с 42 точки и 14 борби срещу Бъкс.

Числата на Embiid скочиха във всяка основна статистическа категория от последното пускане на Kia Race до MVP стълбата и ние просто чакаме да видим как добавянето на Harden се отразява на и без това бруталното производство. Треньорът на Sixers Док Ривърс планира да държи поне двама играчи между Ембиид, Хардън, Тайрис Макси и Тобиас Харис на земята през цялото време, за да гарантира, че отборът има постоянна огнева мощ в края на атаката. Това е плашеща проява за противниците през втората половина на сезона. Embiid отбеляза 40 или повече точки в два от последните си три мача в началото на почивката на All Star.

3. Джанис Антиконмо, Милуоки Бъкс

последна поръчка: номер 3

Статистика за сезона: 29,4 ppg, 11,2 rpg, 6,0 pg

Джанис Адетокунмо спада с 50 точки и прави 14 борби срещу Пейсърс.

Момчето отбеляза 82 точки в 30 изстрела в последните си два мача на All-Star Break, включително 50 в деня след Свети Валентин. Неговите 21 опита от полета го нареждат на четвърто място в мач с 50 точки в историята на НБА. Бъкс няма да открият втората половина на сезона си до събота, когато приемат Бруклин Нетс (8:30 ET, ABC). Това означава, че Адетокунмпо трябва да е добре отпочинал, след като удари земята, бягайки здраво на Мача на звездите.

4. Демар ДеРозан, Чикаго Булс

последна поръчка: номер 9

Статистика за сезона: 28,3 ppg, 5,2 rpg, 5,1 pg

Демар ДеРозан отбеляза 37 гола срещу Хоукс и продължи своята серия от 35 и повече при 50% от ударите си от терена.

Очевидно класирахме DeRozan много ниско в последното ни състезание на Kia за класацията на MVP преди две седмици. Но не можем да пренебрегнем факта, че миналата седмица ДеРозан стана първият играч в историята на лигата, който отбеляза 35 точки или повече и стреля 50% или повече за това. Седми пореден мач, само за да удължи тази серия (най-великият бик на всички времена, Майкъл Джордан, никога не е постигнал този подвиг) до осем четвъртък срещу Хоукс. Чикаго е заловен Шеста поредна победа Той е домакин на Мемфис в събота, преди да тръгне на път за мачове в Маями и Атланта.

READ  Джайънтс срещу Каубойс резултат, акценти, новини, неактивни и актуализации на живо

5. Стивън Къри, Голдън Стейт Уориърс

последна поръчка: не 5

Статистика за сезона: 25,7 ppg, 5,3 rpg, 6,5 pg

Стивън Къри дава MVP представянето на Мача на звездите с 50 точки, включително 16 точки от дълбочина.

Броят на стрелбата остава нисък по стандартите на Къри. Той постигна 42,8% полеви цели и 37,8% дълбочина в 54 състезания преди почивката на All Star. Тогава той ни показа на всички по време на Мача на звездите да не броим никога истинския стрелец (Кари дупки Рекорд на НБА с 16 тройки). В първия си мач след почивката Къри извика 5 от 11 от терена и 2 от 7 от разстояние при победата над Портланд. Но правилото засили плеймейкът му, тъй като той направи 14 асистенции в играта, само два пъти по-малко от асистенцията на Trail Blazers, произведена от отбор.