Kawhi Leonard от Clippers казва, че коляното „не реагира“, както се надяваше;  Ситуацията е във въздуха

Kawhi Leonard от Clippers казва, че коляното „не реагира“, както се надяваше; Ситуацията е във въздуха

ДАЛАС — Звездата на Лос Анджелис Клипърс Кауай Леонард каза, че възпалението в хирургично ремонтираното му дясно коляно не е реагирало по начина, по който се е надявал след мач 2, и след като пропусна 25 минути в петъчната загуба със 101-90 от Далас Маверикс, Леонард беше изгонен за Мачът в неделя. Игра 4 под въпрос.

Леонард имаше девет точки и девет борби, но не приличаше на себе си в игра 3 в American Airlines Center. С ограничен брой играчи Клипърс се разпаднаха и сега изостават с 2-1 в най-добрата от седемте серии.

Леонард беше попитан дали ще може да играе в неделя следобед с по-малко от 48 часа между игри 3 и 4.

— Да — каза Леонард. „Засега ще видя [how it feels] утре Но искам да играя.“

Леонард пропусна 23 дни заради възпаление на дясното коляно и пропусна последните осем мача от редовния сезон и мач 1 от серията от първия кръг срещу Далас.

Той записа 35 минути при завръщането си във вторник, като завърши с 15 точки, седем борби и четири откраднати топки при загубата с 96-93 в Лос Анджелис в мач 2.

READ  Никола Менчев е новият председател на парламента. Кой е това? - Novinite.com

Старши треньорът Ty Lue каза в четвъртък, че Leonard е излязъл от Игра 2, чувствайки се добре. Но Леонард призна след игра 3, че коляното му „не реагира по начина, по който искахме“ след завръщането му.

„Но ние ще го оправим“, каза Леонард. „Времето ще покаже. Но ние правим всички правилни неща.“

Лорънс Франк, президент на баскетболните операции на Клипърс, описа възпалението като „непредсказуемо“ и „упорито“.

Леонард скъса своя ACL във втория кръг на 2021 г. След това той скъса менискуса си в първия кръг на финала след сезона срещу Финикс, като пропусна последните три мача от серията от пет мача.

Франк каза, че предната кръстосана връзка и менискусът на коляното, които Леонард ремонтира хирургично, са структурно здрави, но възпалението е проблем.

В петък вечерта Леонард направи два тъчдауна през второто полувреме, включително един от алей-уп. Но имаше моменти, когато изглеждаше, че му липсва обичайният изблик на терена. Той игра само 10 минути през първото полувреме и остана 3:01 минути през втората четвърт.

Lue каза, че не смята, че Leonard чувства нещо ново поради контузията си, но екипът се опитва да се справи с проблема.

Леонард беше попитан дали възпалението се е върнало.

„Беше доста добре“, каза Леонард. „Отговорът в първия мач не беше такъв, какъвто искахме, или имах ограничени минути, или не исках да бъда на терена, за да помогна на отбора.“

„Разочароващо е, че това ми се случи толкова късно през сезона, но ще продължим напред. Ще направим правилното нещо.“

Тъй като Леонард не можеше да изиграе обичайните си минути и Пол Джордж имаше проблеми с фаула, Лу беше принуден да коригира ротацията си и да играе срещу Джеймс Хардън (21 точки, 5 асистенции) за 44 минути.