Dunfermline побеждава Bucky Thistle в Premier Sports Cup

Отборът на АТЛЕТИК натрупа две победи от две под ръководството на новия старши треньор Джеймс МакПийк след комфортен успех срещу Бъки Тистъл в Premier Sports Cup.

Парс води в група С с шест точки от шест, преди съботното гостуване в Първа дивизия Рос Каунти след заслужена победа над Ийст Енд тази вечер.

Въпреки че началото на мача беше забавено с 15 минути, защото автобусът на отбора на Highland League се повреди по пътя си на юг, Dunfermline започна бързо, като взе наградата от 19 минути, когато първият гол на Breen им донесе пробива на клуба.

Луис Маккан, който отбеляза и двата гола при победата на Атлетик с 2-0 над Ийст Файв в първия мач на дивизията в събота, осигури второ място за своя отбор малко след първото полувреме, преди Тодоров – секунди след като замени Маккан като резерва – да вкара третия.

Резервата Андрю Тод – синът на бившата едноименна легенда на Парс – отбеляза състезателната дъга на Ийст Енд, като получи асистенция, брилянтно управлявайки Тодоров да вкара втори и четвърти гол, преди Джош Едуардс да добави пети в последните 10 минути .

Предстоят по-трудни изпитания на Атлетик, но техният мениджър трябва да е доволен от начина, по който отборът му се е заел с работата си и в крайна сметка си осигури сигурна победа.

Макпийк беше нетърпелив да надгради съботната победа в метила и направи само две корекции в стартовия си състав.

Джо Чалмърс и Крейг Уитън паднаха от резервната скамейка, с Пол Алън и Кайл Макдоналд, докато гостите от Highland League направиха шест промени в отбора, които доведоха Премиършип Рос Каунти до равенство 1-1 в първия мач от групата, въпреки че Стагис спечели следващия дузпи, за да поискате допълнителна точка.

READ  Защо съветите на Хенрик Ларсон могат да бъдат от ключово значение за титлата в преследването на Калъм Макгрегър и Селтик

Забавянето на началния удар изглежда не повлия на Дънфърмлайн, който започна бързо и имаше няколко положения за гол през първите 10 минути.

При втория корнер от мача, само четири минути по-късно, Брайън видя импровизиран удар с глава от голлинията на защитника на Баки, докато мигове по-късно вратарят на гостите Лий Хърбърт направи страхотно спасяване, за да блокира откриването.

Маккан се справи добре, като се обърна и пусна Кевин О’Хара отляво, който след това пусна ниска топка по пътя на Пол Алън, който изглеждаше сигурен да отбележи, само за да го блокира Хърбърт.

Атаката на Атлетик продължи почти мигновено, като О’Хара бе отстранен с удар, след като топката на Арън Комри беше обърната към него и изглеждаше само въпрос на време голът да пристигне.

Не беше изненадващо, когато това се случи в 19-ата минута и беше сравнително лесно.

Алън, от друг ъгъл, изпрати превъзходен сервис, а Брин, незабелязан, се наведе, за да премине безпомощния Хърбърт, за да вкара първия си гол в Барс.

Той бързо получи втори, но този път кимна встрани от центъра на О’Хара, докато натискът от страна на МакПийк продължи по почти безмилостен начин.

Имаше обаче страх, тъй като Макс Бари, който по-рано беше стрелял неофанзивно, хвърли топка отгоре, вкара вътре Кайл Бенедикт и, за щастие, стреля встрани от мрежата от 20 ярда.

Нетърпелив да остави своя отпечатък върху разиграването, Мати Тод положи големи усилия преди почивката, докато Дънфърмлайн се радваше на сравнително комфортен и доминиращ начален период.

Точно както през първите 45 минути, хората на МакПейк излязоха, за да подновят играта, въодушевени от голове, като Маккан имаше нещастие да не превърне центрирането на Комри в гол, докато натискаше защитник на Бъки, преди гостите да оцелеят при заден пас, отсъден срещу тях на 6 ярда. Смелият удар на О’Хара бе спасен от пряк свободен удар на Маккан.

READ  Българският евродепутат отправя нацистки поздрав в Европейския парламент, предизвика шум

Въпреки това втори гол падна шест минути след второто полувреме и Маккан продължи впечатляващото си начало на турнира.

Джош Едуардс свърши много добра работа, като подаде центриране отляво към Макдоналд, който върна топката към 21-годишния си съотборник, който с глава прехвърли Хърбърт, за да се доближи до един гол от общия си гол от целия минал сезон след . Само две игри от тази кампания.

Това се оказа последното му действие в мача, тъй като той беше нокаутиран един час след началото на играта за Николай Тодоров, като Чалмърс също замени Крис Хамилтън, и в рамките на секунди Тодоров влезе в процеса на отбелязване на голове, насочвайки се към центриране на Макдоналдс.

Андрю Тод, син на бившата едноименна легенда на Париж, замени Тод в 65-ата минута, за да направи своя домакински дебют – при много аплодисменти от публиката – и имаше ръка в четвъртия за Дънфърмлайн.

Неговите подавания към краката на Тодоров позволиха на българина да вкара втория си гол за вечерта, преди да даде топката на Алън, за да направи пас през Едуардс, за да изтича, блъскайки в наказателното поле и хубав тъч по-надолу от линията. Хърбърт за гол номер пет седем минути след края на времето.

Тодоров почти се прибра с мачбола, благодарение на другата страхотна помощ на Тод, само за да види Хърбърт да спасява блестящо удара му с глава, но това беше добра работа за Парс.

Статистика за мача Парс: Мохамед, Комри, Бенедикт, Брин, Едуардс, Тод (Тод 65), Алън, Хамилтън (Чалмърс 62), Макдоналд (Рени 81), Маккан (Тодоров 62), О’Хара (Бигли 81).