Clippers 105-92 Suns (9 април 2024 г.) Резюме на играта

ФЕНИКС – Ръсел Уестбрук вкара 16 точки, хвана 15 борби и направи 15 асистенции, за да постигне първия си хеттрик за сезона и 199-ия в кариерата си, като Лос Анджелис Клипърс взе преднина от 31 точки през първата четвърт, преди да удържи късен. Те спечелиха със 105-92 над Финикс Сънс във вторник вечер.

Това беше смущаващо ранно представяне за Слънцата, които се борят да останат извън турнира за игра на Западната конференция. В крайна сметка те намалиха изоставането до 91-84 с оставащи 6:45 след наказателното хвърляне на Брадли Бийл, но не можаха да се доближат.

Клипърс, които играха без своите звезди Джеймс Хардън и Кауай Ленард, постигнаха четири поредни победи и седем от осем. Те са домакини на Слънцата в сряда в мач 2 от серия домакинства.

„Волята ни за победа беше невероятна“, каза треньорът на Клипърс Тайрон Луе. „Излязохме с дефанзивен начин на мислене, бяхме много физически, движехме се нападателно. Това е страхотна победа срещу наистина добър отбор.“

Пол Джордж бе най-резултатен за Лос Анджелис с 23 точки, а Ивица Зубак добави 17 точки и хвана 13 борби. И петимата титуляри отбелязаха двуцифрен резултат.

Уестбрук направи изключителна игра в първия си мач от ноември.

„Не е изненада от моя страна, защото знам, че се подготвям много добре,“ каза Уестбрук , които ми имат доверие.” „.

Финикс стреля само 2 от 19 от полето през първата четвърт, докато освиркванията ставаха все по-силни от домакинската публика. Лос Анджелис поведе с 35-4 за по-малко от 10 минути, когато Финикс изкара почти шест минути без гол.

READ  Щат Айова двугодишен начален DT Noah Shannon е изправен пред сезонно спиране от NCAA; Ще възобновим

Феновете аплодираха саркастично, когато Девин Букър удари два наказателни удара, за да сложи край на сушата.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за Слънцата с 21 точки, докато Бийл отбеляза 19 точки, а Букър завърши с 12 точки, като отбеляза само един от 11 удара от игра.

Клипърс продължиха да увеличават преднината си през втората част. Боунс Хайланд отбеляза тройка, която направи 51-14, най-голямата преднина за вечерта, и Лос Анджелис водеше с 66-33 на полувремето.

Букър, Дюрант и Бийл комбинираха удари 4 от 25 от полето преди почивката. Слънцето вкара два поредни гола.

„Получихме добър външен вид рано, пропуснахме ги“, каза Букър. „Те бяха горещи и това е лоша комбинация за нас.“

Phoenix показа известна активност през третата четвърт и намали разликата до 84-68 преди четвъртата четвърт. Треньорът Франк Фогел игра с петима гардове през по-голямата част от второто полувреме, надявайки се, че Слънцата могат да се върнат в мача.

Всъщност проработи за известно време, но не можаха да преобразуват при стрелба 8 от 35 (23%) от диапазон от 3 точки.

И двата отбора бяха с малко играчи, въпреки че Клипърс бяха в по-лоша форма. В Лос Анджелис липсваха Хардън (крак) и Леонард (коляно). Финикс игра без полузащитника Юсуф Нуркич, който получи изкълчен десен глезен.

Това беше последният домакински мач за сезона за Сънс, които завършиха редовния сезон с три гостувания срещу Клипърс, Кингс и Тимбъруулвс.