Alkaraz тече в кварталите на Париж, Rod Kharj – Спорт

Спорт

Алкараз тече в кварталите на Париж, Род Кут

ПАРИЖ (Ройтерс) – Световният номер едно Карлос Алкарас победи Григор Димитров с 6-1 6-3, за да си осигури място на четвъртфиналите на Мастърса в Париж в четвъртък, докато младият италианец Лоренцо Мусети измести шампиона от Ролан Гарос.

Първият поставен Алкарас доминираше от самото начало и загуби само две точки в първия сет, преди да блокира втора атака на българина Димитров, за да завърши мача след час и 12 минути.

„Нивото (на Григор) не е много нивото, което видях днес, но играх много добре,“ каза Алкараз, който търси трета титла от ATP Masters 1000 този сезон.

„В края на втория сет беше по-трудно за мен, той се върна, вдигна нивото и очевидно беше трудно. Той имаше възможност да се изкачи във втория сет и аз трябваше да остана спокоен в този момент и дам всичко от себе си, за да не го оставя да се изкачи.

20-годишният Мусети отбеляза 37 уинъра, когато се завърна от сет, за да победи третия поставен норвежец Рууд с 4-6 6-4 6-4 и напред към първия си мач на четвъртфиналите на ATP.

„Той (Ръд) играеше много добре и аз трябваше да играя най-добрия си тенис, за да го победя“, каза Мусети. „Наистина съм щастлив, защото цялата упорита работа, която върша, продължава да ме подобрява. Наистина съм горд от тази победа.“

READ  Истинската цел на Метс остава Дейвид Стърнс, без значение кой го назначи за GM тази зима: Източници - Athlete

Датчанинът Холгер Рон също напредна, след като победи 19-годишния седми поставен Андре Рубльов с 6-4 7-5, докато канадецът Феликс Оже-Алиасиме остана на път да спечели петата си титла за годината с 6-1 6. 3, разрушавайки ветерана французин Жил Саймън.

Руснаците Рубльов и Оже Алиасиме си осигуриха място в завършващите сезона финали на ATP в Торино в сряда.