Джъстин Тъкър: Рейвънс Кикър поставя рекорд в НФЛ с брутален гол от 66 ярда

Ето как треньорът на Baltimore Ravens Джон Харпо описва Джъстин Тъкър на Атлетик След поставяне на нов ритник НФЛ Той отбеляза за най -дългата победа в полето в неделя.
В един от най -драматичните финали на играта през последните години, Тъкър преобразува гол от 66 ярда – като топката отскача първо от напречната греда, преди да подаде в края – след изтичане на времето за влизане в НФЛ Той написа историята и помогна на гарваните да победят Детройтските лъвове с 19-17.

Ударът от 66 ярда надмина предходния рекорд за най-дълга цел, поставен от Мат Пратер през 2013 г., като преобразува 64 ярда.

Ударът на Тъкър предизвика бурни празненства от гарваните, тъй като той беше нападнат от съотборниците си.

„Това е коза“, краят на съда на Марк Андрюс Тя каза.

В загрявката преди играта Тъкър бе неуспешен от 65 ярда. Но когато дойде труден момент, той даде да се разбере, че е намерил малко „божествено вдъхновение“, за да изпълни мача.

„Тъй като на 31 години ставам все по -голям динозавър в тази лига, трябва да направя всичко възможно, за да накарам топката да отиде малко по -далеч“, казва Тъкър Тя каза.

„Когато си толкова далеч, трябва да се откажеш от определена част от техниката си … за да натрупаш малко сила и да използваш адреналина и да почувстваш момента, в който топката да влезе в нея просто по -агресивно.“

Това завърши с превъзходна финална последователност за „Гарваните“, след като защитникът Ламар Джаксън преобразува четвърти и 19-ти с пас от 36 ярда към Сами Уоткинс с по-малко от минута, останала без време за подготовка на удара на Тъкър.

READ  Джим Харбо не знае бъдещето, той "предсказва" да бъде треньор на Мичиган през 2023 г.

На феновете на лъвовете сигурно им е писнало да видят Тъкър досега, минаха осем години, откакто той вкара гол на 61 ярда, за да победи същия отбор.

Пак е дежавю, Тъкър Тя каза. „Обичам Детройт. Мисля да намеря място тук.“

Полевият гол на Тъкър от 66 ярда от НФЛ в неделя отбелязва за втори път в историята на лъвовете, че са загубили игра с рекордно полеви гол. На 8 ноември 1970 г. Том Демпси от Ню Орлиънс Сейнтс удари рекордните тогава 63 ярда, за да победи Лъвовете в Ню Орлиънс.

Рекордният удар осигури важна победа на гарваните, тъй като те останаха обвързани с Синсинати Бенгалс и Кливланд Браунс, за да поведат Северна Азия с рекордните 2-1.