Джъстин Тъкър: Рейвънс Кикър поставя рекорд в НФЛ с брутален гол от 66 ярда

Ето как треньорът на Baltimore Ravens Джон Харпо описва Джъстин Тъкър на Атлетик След поставяне на нов ритник НФЛ Той отбеляза за най -дългата победа в полето в неделя.
В един от най -драматичните финали на играта през последните години, Тъкър преобразува гол от 66 ярда – като топката отскача първо от напречната греда, преди да подаде в края – след изтичане на времето за влизане в НФЛ Той написа историята и помогна на гарваните да победят Детройтските лъвове с 19-17.

Ударът от 66 ярда надмина предходния рекорд за най-дълга цел, поставен от Мат Пратер през 2013 г., като преобразува 64 ярда.

Ударът на Тъкър предизвика бурни празненства от гарваните, тъй като той беше нападнат от съотборниците си.

„Това е коза“, краят на съда на Марк Андрюс Тя каза.

В загрявката преди играта Тъкър бе неуспешен от 65 ярда. Но когато дойде труден момент, той даде да се разбере, че е намерил малко „божествено вдъхновение“, за да изпълни мача.

„Тъй като на 31 години ставам все по -голям динозавър в тази лига, трябва да направя всичко възможно, за да накарам топката да отиде малко по -далеч“, казва Тъкър Тя каза.

„Когато си толкова далеч, трябва да се откажеш от определена част от техниката си … за да натрупаш малко сила и да използваш адреналина и да почувстваш момента, в който топката да влезе в нея просто по -агресивно.“

Това завърши с превъзходна финална последователност за „Гарваните“, след като защитникът Ламар Джаксън преобразува четвърти и 19-ти с пас от 36 ярда към Сами Уоткинс с по-малко от минута, останала без време за подготовка на удара на Тъкър.

READ  Харисън Бейдър отбелязва победата за янките над Рейнджърс

На феновете на лъвовете сигурно им е писнало да видят Тъкър досега, минаха осем години, откакто той вкара гол на 61 ярда, за да победи същия отбор.

Пак е дежавю, Тъкър Тя каза. „Обичам Детройт. Мисля да намеря място тук.“

Полевият гол на Тъкър от 66 ярда от НФЛ в неделя отбелязва за втори път в историята на лъвовете, че са загубили игра с рекордно полеви гол. На 8 ноември 1970 г. Том Демпси от Ню Орлиънс Сейнтс удари рекордните тогава 63 ярда, за да победи Лъвовете в Ню Орлиънс.

Рекордният удар осигури важна победа на гарваните, тъй като те останаха обвързани с Синсинати Бенгалс и Кливланд Браунс, за да поведат Северна Азия с рекордните 2-1.