Испания, Италия разочаровани от България

Швеция победи Испания с 2: 1 в Стокхолм в четвъртък, за да поеме контрола над състава си за квалификациите за Световното първенство през 2022 г.

На друго място Белгия победи Естония, Англия победи Унгария в мач, изпълнен с расистки лозунги, а селекционерът на Германия Ханси Флик спечели първия мач срещу Лихтенщайн.

Ударът на Виктор Клаузен, след отличната работа на крилото на Ювентус Дижон Клусевски, изчисти Швеция с две точки от Испания, оглавявайки група В на първа група.

Снимка: EPA-EFE

Карлос Солар даде преднина на Испания в петата минута, но Александър Исак изравни за домакините минута по -късно.

Само победителите в отборите автоматично ще се класират за турнира през следващата година в Катар, докато вицешампионите ще се изправят пред плейофи.

Испания печели всяко световно първенство, откакто не се класира през 1974 г., но има още много работа за продължаване.

„Нашата ситуация се усложнява и вече не е в наши ръце“, каза капитанът на Испания Серхио Бускетс. „Играхме добре, но загубихме този късмет. Трябва да продължим, има още много мачове.

Италия удължи националния си рекорд без загуба до 35 мача, но завръщането им в действие след победата с дузпи над Англия на финала на Евро 2020 през юли не беше празникът, на който се надяваха мъжете на Флоренция Роберто Манчини.

Федерико Чеза даде на Асирия перфектен старт със стартов гол в 16-ата минута, но изравняването на Аданес Илие пет минути преди полувремето даде на България равенство 1: 1.

Италия, която загуби на финала през 2018 г. в Русия, е начело на група C, докато Швейцария с четири точки има два мача.

READ  България е изправена пред задънена улица, след като не успя да състави правителство на 4 поредни избори

Рахим Стерлинг и Джуд Белингам бяха насочени към лозунгите на маймуните, тъй като Англия се възстанови от финалното поражение на Евро 2020, побеждавайки Унгария с 4: 0 в Будапеща.

По -голямата част от 60 000 домакински фенове извикаха на играчите на Гарет Саутгейт.

Експлозия избухна и на терена.

„Не го чух [racist chants]. Ще говоря с момчетата и ще видя дали са поискали нещо “, каза капитанът на Англия Хари Кейн пред ITV. „Трябва да докладваме за това на УЕФА, както позволяват правилата. Ако е така, надявам се УЕФА да излезе силна.

Преди Кейн и Хари Магуайър да се появят на заглавията, опонентът на Стерлинг Пускас Арена реагира добре на публиката с начален гол от 55-ата минута.

Късната стачка на Деклон Райс завърши страхотна нощ на терена за Англия.

След като Робърт Левандовски победи Албания с 4: 1, Полша вече е втора в таблицата с пет точки пред Англия, която се изправя срещу Варшава в сряда следващата седмица.

Германия се бори дълго време срещу Лихтенщайн на Сейнт Колонел, но в крайна сметка спечели с 2-0 до 3-0.

Флик понякога беше разочарован, но и двамата му най -лоши нападатели, Тимо Вернер и Лерой Чан, с удоволствие биха попаднали на таблото.

Армения беше удържана от равенство без голове от Северна Македония.

Белгия победи Естония с 5-2 в Толин.

Хората на Роберто Мартинес са с три точки пред Чехия, която победи Беларус с 1: 0 в група Е.

Коментарите ще бъдат неутрални. Съхранявайте подходящи коментари за статията. Бележките, съдържащи обидни и нецензурни изрази, лични атаки или повишения, ще бъдат премахнати и потребителят ще бъде блокиран. Крайният резултат ще бъде по преценка на Taipei Times.

READ  България е "заложник" на дебата за Шенгенското пространство, каза премиерът