Фенербахче победи българския Лудогорец с 3:1 в Лигата на конференциите

Анкара

Турският Фенербахче запази перфектната си сесия в Лига Европа, като победи българския Лудогорец с 3-1 в мач от Група Н в четвъртък.

След като започна безупречно сезон 2023/2024, Фенербахче спечели 17 поредни мача, преди да влезе в мача с Лудогорец.

Мениджърът на Фенербахче Исмаил Картал избра основно ротационен състав, давайки шансове за заместник на вратаря Ирфанкан Егребят, защитника Остервалд и нападателя Мичи Батшуайи, наред с други.

Победата на Фенербахче означава победа на турския отбор с 3-3, а Батшуай изведе домакините напред в 42-ата минута на стадион Шукрю Сараджиоглу в Истанбул.

В крайна сметка подаване на Фред Батшуай го остави един на един с вратаря на Лудогорец, а белгиецът не сбърка.

Фенербахче продължи да натиска за втория гол и те намериха това, което търсеха само седем минути след началото на втората част.

Брилянтен пас на Душан Тадич намери Остерволде, който центрира ниско пред вратата на Лудогорец, а Миха Заек го последва и отбеляза.

В 65-ата минута ъглов удар на Лудогорец създаде опасност, а защитникът на Фенербахче Родриго Пикао изби топка, която беше блокирана от вратаря на тима му и направи резултата 2:1.

В последните минути Фенербахче вкара водещия гол благодарение на бърза отбита топка, изпратена от Ерфанкан Кахведи, последвана от брилянтен дрибъл на Себастиан Шимански и удар на Заек.

С тази победа „жълтите канарчета“ постигнаха три победи от три мача в надпреварата и продължиха да са лидери в класирането в група H с 9 точки, докато Лудогорец се нареди трети с 3 точки.

Победата също означава осемнадесетата победа на турския отбор този сезон във всички състезания, запазвайки безупречното си представяне.

READ  Американски войници нападнаха по погрешка българска фабрика за слънчогледово масло

Уебсайтът на Anadolu Agency съдържа само част от новините, предоставени на абонатите на AA News Broadcast System (HAS), в кратка форма. Моля, свържете се с нас за опции за абонамент.