Фенербахче победи българския Лудогорец с 3:1 в Лигата на конференциите

Анкара

Турският Фенербахче запази перфектната си сесия в Лига Европа, като победи българския Лудогорец с 3-1 в мач от Група Н в четвъртък.

След като започна безупречно сезон 2023/2024, Фенербахче спечели 17 поредни мача, преди да влезе в мача с Лудогорец.

Мениджърът на Фенербахче Исмаил Картал избра основно ротационен състав, давайки шансове за заместник на вратаря Ирфанкан Егребят, защитника Остервалд и нападателя Мичи Батшуайи, наред с други.

Победата на Фенербахче означава победа на турския отбор с 3-3, а Батшуай изведе домакините напред в 42-ата минута на стадион Шукрю Сараджиоглу в Истанбул.

В крайна сметка подаване на Фред Батшуай го остави един на един с вратаря на Лудогорец, а белгиецът не сбърка.

Фенербахче продължи да натиска за втория гол и те намериха това, което търсеха само седем минути след началото на втората част.

Брилянтен пас на Душан Тадич намери Остерволде, който центрира ниско пред вратата на Лудогорец, а Миха Заек го последва и отбеляза.

В 65-ата минута ъглов удар на Лудогорец създаде опасност, а защитникът на Фенербахче Родриго Пикао изби топка, която беше блокирана от вратаря на тима му и направи резултата 2:1.

В последните минути Фенербахче вкара водещия гол благодарение на бърза отбита топка, изпратена от Ерфанкан Кахведи, последвана от брилянтен дрибъл на Себастиан Шимански и удар на Заек.

С тази победа „жълтите канарчета“ постигнаха три победи от три мача в надпреварата и продължиха да са лидери в класирането в група H с 9 точки, докато Лудогорец се нареди трети с 3 точки.

Победата също означава осемнадесетата победа на турския отбор този сезон във всички състезания, запазвайки безупречното си представяне.

READ  The Windup: Новите правила на MLB ни дават повече бейзбол, не по-малко

Уебсайтът на Anadolu Agency съдържа само част от новините, предоставени на абонатите на AA News Broadcast System (HAS), в кратка форма. Моля, свържете се с нас за опции за абонамент.