Тенис-Рубльов ще се изправи срещу Фриц на полуфиналите в Индиън Уелс

Андрей Рубльов победи Григор Димитров със 7-5 6-2, за да стигне до полуфиналите в Индиън Уелс, където ще се изправи срещу американеца Тейлър Фриц, който изпрати сърбина Миомир Кекманович с 7-6 (5) 3-6, 6-1 победа над . петък.

Шампионът на Дубай Рубльов се възползва от слаб сервис от българския си съперник, който претърпя пет двойни грешки и беше счупен четири пъти, след като веднъж пропусна сервиса си в тазгодишното първенство. Световният номер 7 Рубльов също не беше в най-добрата си форма и се бореше да завърши първия сет, прекъсвайки за любов, когато Димитров изравни 5-5, което накара свирепия руснак да хвърли ракетата си и да излее силно разочарованието си в зоната на играчите.

Но той се прегрупира за почивката в следващия мач и изстреля четвъртото си ас, за да вземе първия сет. Рубльов отново се бори близо до финалната линия във втория сет, оставяйки Димитров да се измъкне с 5-1 и след това се изправи срещу точка за пробив 5-2.

Но той отново коригира кораба и запечата своята тринадесета поредна победа, когато Димитров изпрати повторение на дългия сервис в мач точка. „Знаех, че трябва да сервирам добре заради начина, по който играе от основната линия, начина, по който се движи, начина, по който играе с форхенд,“ каза Рубльов в интервю на корта. „Ще бъде наистина трудно, ако играя малко негативно.“

„Трябваше да бъда агресивен, защото знаех, че става въпрос кой първи ще започне да диктува играта. В следобедния мач Фриц беше в добра позиция да победи Кикманович, след като направи тайбрек в първия сет и имаше шансове за брейк точки във втория сет.

READ  „Новак Джокович заслужаваше да направи този календар на Големия шлем“, казва звездата от ATP.

Но приливът се обърна неочаквано, когато Фриц се провали в катастрофален гейм на сервис, като направи три двойни грешки. Кикманович реализира втория сет с овърук в следващото полувреме. В третия сет сервисът на Кикманович завърши с кипене и Фриц бързо поведе с 4-0. Южнокалифорнийецът сложи край на връзката с 14-ия ACE.

„Буквално дори не знам какво се е случило“, каза Фриц за единствения загубен мач на сервиса. — Надявам се никой да не види това. С тази победа Фриц, класиран на 20-то място в света, резервира билета си за полуфиналите на Masters 1000 в пустинята в Южна Калифорния за втора поредна година.

Той има рекорд от 2-2 в кариерата срещу Рубльов, включително солидна социална раздяла в съда.

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и се генерира автоматично от споделена емисия.)