Индиън Уелс: Андрей Рубльов победи българина Григор Димитров, за да влезе на полуфиналите

Отне само 90 минути на световния номер 7 Андрей Рубльов да победи Григор Димитров със 7-5 6-2 и да стигне до 1/4-финалите в Индиън Уелс с 13-ата си поредна победа.

Шампионът на Дубай се възползва от слаб сервис от българския си съперник, който допусна пет двойни грешки и беше счупен четири пъти, след като веднъж пропусна сервиса си в тазгодишното първенство.

Рубльов не беше в най-добрата си форма и се бореше да завърши първия сет, след като Димиторв изравни 5-5, което накара свирепия руснак да хвърли ракетата си и да излее силно разочарованието си в зоната на играчите.

Прочетете също: Индиън Уелс: Рафаел Надал удължи серията си без загуба до 19, след като изпревари Ник Киргиос, влиза в полуфиналите

Но той се прегрупира за почивката в следващия мач и изстреля четвъртото си ас, за да вземе първия сет.

Рубльов отново се бори близо до финалната линия, оставяйки мачбола да се изплъзне при сервис на Димитров при 5-1 и след това се сблъска с прекъсване на своя сервис при 5-2.

Но той отново коригира курса на кораба и подкрепи победата, когато Димитров изпрати дълъг ретур в мачта.

Прочетете също: Седемкратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън казва, че празнуването на глобата ще помогне на младежите в неравностойно положение

„Знаех, че трябва да сервирам добре заради начина, по който играе от основната линия, начина, по който се движи, начина, по който играе с форхенд,“ каза Рубльов в интервю на корта. „Ще бъде наистина трудно, ако играя малко негативно.“

„Трябваше да бъда агресивен, защото знаех, че става въпрос кой първи ще започне да диктува играта.

READ  Патриотите поставят Джей Си Джаксън в списъка с нефутболни заболявания

Рубльов ще се изправи срещу сърбина Миомир Кекманович или американеца Тейлър Фриц в събота за място на финала на Masters 1000 в калифорнийската пустиня.