6 Охайо Стейт отбелязва TD с една оставаща секунда, за да победи 9 Notre Dame, 17-14

Охайо Стейт вкара една секунда преди края на мача за победата със 17-14 над Нотр Дам.

Buckeyes върнаха топката при 1:26 оставащо време и само един таймаут и се нуждаеха от почти всяка секунда от това насочване, тъй като Chip Trayanum прекара топката точно през голлинията при забивка.

Щатът Охайо се нуждаеше от 15 игри за 65 ярда в печелившата игра, която включваше множество реализации при трето и четвърто падане. След като не успя да вземе ярд в първите си две игри от задвижването, щатът Охайо преобразува трети и 10 за 23-ярдов TD на Емека Егбука. Четири разигравания по-късно Кайл МакКорд намери Джулиан Флеминг за тъчдаун от седем ярда на четвърти и 7 с оставащи под 45 секунди.

Малко след това МакКорд беше призован за умишлено заземяване и щатът Охайо беше принуден да използва последния си таймаут с оставащи 15 секунди. При следващото разиграване – трето и 19 – МакКорд удари Егбука при игра от 21 ярда до линията от 1 ярд на Нотр Дам със седем секунди до края.

Три разигравания по-късно Охайо Стейт отбеляза.

Рънингбекът на Траянъм дойде от лявата страна на нападателната линия и в откритата защитна зона на Нотр Дам. Нотр Дам имаше само 10 играчи на терена за победния резултат в мача на Охайо Стейт. И въз основа на това как отборът беше позициониран преди щракането, този липсващ играч можеше да бъде назначен към тази зона на линията на схватката.

Победният стремеж на Охайо Стейт кулминира във второ полувреме, което беше още по-вълнуващо от първото. Buckeyes водеха с 3-0 на полувремето, преди да стигнат до 10-0 при TD на TreVeyon Henderson.

READ  Chiefs Kingdom събира $178 000 за детска болница в Бъфало

След това Нотр Дам вкара 14 поредни точки и взе първата си преднина с 8:22 след подаване на Сам Хартман към Рико Флорес младши. Двубоят на Нотр Дам продължи 6:29, докато ирландците контролираха топката дълго време. От второто полувреме. Първият TD удар на Нотр Дам в мача отне почти половината от третата четвърт и ирландците направиха 33 игри през второто полувреме до осемте на Охайо Стейт, като поведоха с 14-10.

Пропускане на четвърти шанс

Това накара и двата отбора да съжаляват за пропуснатите възможности при четвъртия мач през целия мач. Всеки отбор не успя да реализира при два кратки опита за четвърти удар в зоната на другия отбор.

Notre Dame QB Сам Хартман беше задържан през първата четвърт, след като ирландците влязоха в щата Охайо 20. В края на първия удар на Нотр Дам от второто полувреме, Хартман избяга без печалба в щата Охайо 39 на четвърто място. под.

Охайо Стейт преобърна топката при падания на ярд по-малко от крайната зона на Нотр Дам през второто полувреме, когато четвъртото подаване на Маккорд падна незавършено при 6:53 до края на първото полувреме.

През второто полувреме Нотр Дам попречи на Охайо Стейт да спечели ярд при последователни игри на линията от 11 ярда. След като Хендерсън загуби трети, Охайо Стейт извика таймаут преди четвъртия. Вместо да се опита отново да стигне до средата, плащането беше да завърши играта в полза на Egbuka. Това беше напъхано в апартамента.

Това пропуснато преобразуване можеше да доведе до печалба от Нотр Дам. Но щатът Охайо DE JT Tuimolau почти сам принуди Нотр Дам да избие топката, след като ирландците направиха две първи падания. Трета загуба за първи път можеше да доведе до изтичане на времето.

READ  Айша Къри туитва брутално към феновете на Селтикс, след като Уориърс спечелиха финалите на НБА

Хартман завърши играта със 17 от 25 подавания за 175 ярда и TD, докато МакКорд беше 21 от 37 за 240 ярда. Хендерсън имаше 14 пренасяния за 104 ярда, а Notre Dame RB Audric Estime имаше 14 пренасяния за 70 ярда.

Случаят на плейофите на Нотр Дам

Който и да загуби мача в събота вечер, щеше да играе наваксващо изоставане през останалата част от сезона, за да се върне в плейофния микс по колежански футбол. Но ако един отбор ще стигне до плейофа с две загуби, Нотр Дам може да има убедителни аргументи, ако остане непобеден до края на сезона.

Ирландците имат мачове срещу Duke, USC и Clemson, които остават в графика им. Близка загуба от USC или Clemson и победа над другите двама биха дали на Notre Dame сериозен случай при 10-2, ако отбори с множество загуби се борят за място в плейофите.

Но шансовете това да е истински дебат са малки. Нито един отбор с две загуби не е участвал в плейофите с четири отбора. Нотр Дам вероятно ще трябва да победи всички останали в графика си, за да влезе.