49ers най-накрая имат предимство в графика срещу огромните Eagles през седмица 13 – NBC Sports Bay Area и Калифорния

49ers претърпяха големи пропуски в графика през сезон 2023 на NFL, но в неделя най-накрая ще се възползват от малко повече почивка.

Конфликтът от Седмица 13 на Сан Франциско с Филаделфия Ийгълс в неделя ще бъде вторият и последен мач на 49-те с предимство на почивката пред всичките 17 мача. Победата им в Седмица 4 над Аризона Кардиналс дойде след няколко допълнителни дни почивка след техните 30- 12 победа над Ню Йорк Джайънтс във „Футбол в четвъртък вечер“ предната седмица.

Вторият мач на 49ers в четвъртък вечерта, победата над Сиатъл Сийхоукс на Деня на благодарността, им позволява да се отправят към Филаделфия с няколко почивни дни повече от Eagles. Това предимство може да е още по-очевидно, след като защитата на Филаделфия беше на терена за удивителните 92 снимки в неделя при победата им над Бъфало Билс в продълженията.

Допълнителната почивка, на която 49ers се насладиха след завръщането си у дома от тихоокеанския северозапад, е аномалия за тях, но не и за техните противници. Графикът на Сан Франциско за 2023 г. включва или ще включва четири мача срещу опоненти, които идват в предсрочната седмица: Седмица 6 (срещу Кливланд Браунс), Седмица 8 (срещу Синсинати Бенгалс), Седмица 10 (срещу Джаксънвил Джагуарс) и Седмица 15 (срещу (Аризона Кардиналс) Всички мачове с изключение на Седмица 8 са мачове като гост, където 49ers трябва да пътуват, плюс останалите са недостатъци.

Графикът не става по-лесен за 49ers след завръщането им от Филаделфия, където в неделя те ще бъдат домакини на доста отпочинал отбор Seahawks, който ще играе в четвъртък вечер срещу Dallas Cowboys през седмица 13.

READ  „Най-добрият от поколението“ – Матиас де Лигт избира между Кристиано Роналдо и Лионел Меси

В седмица 16 49ers ще имат кратка седмица след футболно състезание в понеделник вечер с Baltimore Ravens на стадион Levi’s на Коледа. Следващата седмица 49ers отново ще се отправят из цялата страна, за да играят срещу Washington Commanders в навечерието на Нова година в мач, планиран да започне в 10 сутринта тихоокеанско време.

че Статия, написана от Шарп за футболен анализ, написан след публикуването на графика на НФЛ в края на май, очерта несъответствието между всички 32 отбора на НФЛ и колко почивка ще получат. Тяхната формула показва, че 49ers имат най-високите 20 дни почивка в лигата, което прави графика им най-предизвикателен. За разлика от тях, командирите, Ню Йорк Джетс и Чикаго Беърс имат най-голямото предимство, когато обмислят почивката на играчите, с 12 дни повече от техните конкуренти.

Има фактори, различни от графика, които влияят на успеха на отбора, но те имат значение. Кратките седмици могат да попречат на играч, който се справя с нараняване, да може да се подготви за мач, както видяха 49ers с офанзивен лайнмен Спенсър Бърфорд в Седмица 12 и широк приемник Брандън Айюк в Седмица 3 – и двете състезания в четвъртък вечер.

Така че 49ers имат малко повече почивка от своя страна, за да се насочат към Филаделфия, но ще им трябва повече от това, за да победят първия поставен в NFC. Съблекалнята и треньорският щаб са добре запознати със задачата и докато Сан Франциско се възползва от трите допълнителни почивни дни, те разчитат на други неща, за да напуснат Източното крайбрежие с победа през седмица 13.