47-те точки на Девин Букър поддържат Сънс в серията срещу Нъгетс

Финикс Сънс може и да нямат Крис Пол, но имат серия след петък.

Зад 47 точки, 9 асистенции, 6 борби и 3 откраднати топки на Девин Букър, Сънс победиха Нъгетс със 121-114 в третия мач. Загубен, след като Пол беше обявено, че ще отсъства поне седмица заради контузия в слабините от мач 2.

Мач 4 е насрочен за 20:00 ET в неделя (TNT) във Финикс, като Нъгетс водят с 2-1.

Финикс отговори на загубата на бъдещия си отбор в Залата на славата, като стартира резервен играч Камерън Пейн, но истинският ход беше да удвои Букър и Кевин Дюрант. Букър спечели 20 от 25 нощи от корта, докато Дюрант вкара 39 точки при 12 от 31 стрелби с 9 борби и 8 асистенции.

Вечерта съвпадна с най-висок плейоф в кариерата на Букър.

Играейки много по-бързо от обикновено и пред буйната публика на Финикс, Сънс изградиха преднина от 15 точки на полувремето. Нъгетс отговориха с доминираща трета четвърт, като изтриха преднината в рамките на седем минути и изоставаха само с 2 в края на фрейма.

Слънцето се изправи на крака в четвъртата, като направи 9-0 през първите три минути и никога не погледна назад.

Девин Букър спечели място на Слънцата на полуфиналите в Западната конференция. (Снимка от AAron Ontiveroz/MediaNews Group/The Denver Post чрез Getty Images)

Слънцата подпечатаха победата въпреки още една силна вечер на Никола Йокич, който записа трипъл-дабъл с 28 точки, 17 борби и 17 асистенции. Това беше първият трипъл-дабъл в историята на плейофите на НБА с най-малко 25 точки, 15 борби и 15 асистенции.