3 мисли за победата на Далас Маверикс със 114-102 над Минесота Тимбъруулвс

на Далас Маверикс излезе на върха срещу Минесота Тимбъруулвс Вторник вечерта в Далас, победа със 114-102.

Маверикс влязоха в играта без няколко ключови играчи. Те използваха изключенията от трудностите, за да ги качат в самолета Според Бенсън И Маркиз Крис Който не само игра, но и допринесе за отбелязването на гол, защитата и шума на Маверикс. Това, което би било небрежна загуба (вижте: Последният мач срещу Минесота) всъщност се оказа добре изпълнен план за защита срещу Карл-Антъни Таунс.

Далас имаше навременни удари и балансирани голове в списъка през първото полувреме. Те също така много преобразуваха Тимбъруулвс, влизайки в единадесетото полувреме. Второто полувреме се превърна в игра на диви замахи, като всеки отбор отбеляза дълги голове. Маверикс ще открият мача с 13-0 серия, след което Тимбъруулвс попадат в диапазона 8-0.

В крайна сметка Маверикс отбелязаха ключови удари през четвъртото тримесечие, което беше приятна изненада след последните две седмици. Изстрелването на съединителя им помогна да спечелят.

Ето три идеи от играта:

Алтернативните играчи бяха нещо повече от топли тела.

В предварителен преглед За тази игра попитах дали Пинсън или Крис наистина биха допринесли, или просто ще бъдат там, за да изгорят няколко минути за действителните играчи на Mavericks на ред. Отговорът ме изненада. Бенсън и Крис изиграха не само значими минути, но и добре.

Бенсън отбеляза седем точки и направи четири асистенции. Той дори грабна три дъски. Междувременно Крис отбеляза шест точки и грабна осем борби. И двамата движат топката добре и имат много енергия в защита. Не е сигурно колко дълго ще бъдат с отбора, но ако продължат да играят по този начин, те ще бъдат добре дошло допълнение, а не нещастна необходимост.

READ  Коя е Феърли Дикинсън, поставената под номер 16, която победи Пърдю?

Mavericks съдържаха точки на Timberwolves от трансформации.

И двата мача с Минесота ще бъдат интересни в това отношение, като Тимбъруулвс е лидер в лигата по форсиране на обороти, а Маверикс е отборът с най-малко обороти през сезона. Да, Тимбъруулвс загубиха двама от най-добрите си играчи, които налагат много кражби във всеки мач, Антъни Едуардс и Патрик Бевърли. Но за втори пореден мач Далас се погрижи да се погрижи за топката и да не изпадне в любимия начин на игра на Минесота.

Маверикс завършиха само 11 завъртания, като запазиха Тимбъруулвс на 19 точки. Междувременно Минесота беше малко небрежна с топката, като й даде 17 удара. Но Маверикс успяха да превърнат това само в 17 точки.

Дориан Вини Смит и Гален Бронсън запечатаха мача.

Маверикс продължиха да стрелят слабо през четвъртата четвърт (2 от 7 от дълбочина), но двамата дойдоха от Вини Смит. Той се бори през цялата година, но напоследък изглежда се доближава до нивото, което сме виждали през последните две години. Би помогнало много на Маверикс, ако той започна да удря тройки на съединителя постоянно от ъгъла.

Бронсън също се класира на четвърто място. Той отбеляза осем точки и отиде 4 от 4 на линията за свободни хвърляния. На първо място, всеки път, когато някой от Mavericks е задържан в благотворителния бар, това трябва да се празнува. Второ, след като Лука Дончич аут, един от тях трябваше да поеме атакуващата точка за Маверикс. Бронсън направи точно това. Той направи три асистенции и отбеляза, когато беше необходимо в последната четвърт, и завърши с 28 точки. Точно от такава игра Далас се нуждае от младия им страж.

READ  Калейн печели двойно злато на Световната купа по художествена гимнастика на FIG

Ето най-новия ни епизод От Mavs Moneyball After Dark. Ако не можете да видите вграждането по-долу, Щракнете тук, за да отидете директно към подкаста. Или отидете в любимото си приложение за подкаст и потърсете Mavs Moneyball Podcast.