3 извлечения от победата на Маверикс със 107-98 срещу 76ers

В Далас Маверикс победи Филаделфия 76ърс у дома в трилър, побеждавайки със 107-98. Лука Дончич записа 33 точки, 13 борби и 15 асистенции при победата – записвайки своя 44-ти трипъл-дабъл в кариерата си. Водещият на MVP Джоел Ембиид имаше 27 точки и 13 борби.

Далас и Филаделфия си размениха удари рано, но след като Лука Дончич направи тройка, той спря играта, като посочи на съдиите, че ръбът, по който Далас стреля, не е равен. разбира се, мачът беше забавен на 6:03 минута през първата четвърт за близо 45 минути докато един екипаж поправи стойката на коша. След като играта най-накрая започна отново, Маверикс завършиха първата четвърт, стреляйки 1-11 от терена, а Сиксърс увеличиха преднината си до девет, 33-24.

Неволите на Далас със стрелба продължиха в началото на втората четвърт. Маверикс се оказаха изостанали с цели шестнадесет точки, но когато Лука се върна обратно в 7:11 минута, нарушението започна да елиминира дефицита. Заслужава да се отбележи, че Маверикс нямат отговор в защитата на Джоел Ембиид. След като Кристпас Порзингис и Макси Клебер напуснаха, Маверикс първоначално дадоха задачата на Дуайт Пауъл и маркиз Крис. След това треньорът Кид прибягва до заместване на Бобан Марянович за първи път от седмици, за да се опита да даде на Джоел Ембиид нов външен вид в защита. Бобан, за негова чест, накара Ембиид да прави предимно външни удари, но за съжаление лидерът на MVP удари повечето от тях и Далас загуби на полувремето с 63-53.

Далас започна силно третата четвърт, като нареди няколко спирания в защита с шест поредни владения на гол – включително някои редки забивания на Лука, второто и третото му за сезона. Далас излезе от зоната след полувремето и това даде удар на Сиксърс и промени цялата динамика на играта. Те продължиха да спират, като държаха Филаделфия само на 15 точки от третата четвърт, след като отбелязаха 30+ първите две. Далас завърши четвъртината при 12-2 и те се оказаха с преднина от 85-78 в четвъртата. Лука притежаваше третия, като отбеляза 11 точки и имаше +/- от +17 през четвъртата.

READ  Денвър Пайънърс преминават към финала на Frozen Four с победа с 3-2 над Michigan Wolverines на OT

Сиксърс излязоха агресивни, за да започнат четвъртия, като се върнаха с 11-0 и си възвърнаха преднината от четири точки, но Лука Дончич не можа да бъде спрян. Reggie Bullock удари две големи ъглови тройки, за да удържи Sixers в крайна сметка да могат да се върнат. Далас защитава домашния си корт с голяма победа срещу Филаделфия, побеждавайки със 107-98.

Някои мисли:

Филаделфия 76ърс бяха отбор, срещу който Дончич винаги се е борил в младата си кариера. Дори когато Бен Симънс седи, Матис Тибул е един от най-добрите защитници в лигата, но нищо и никой не може да забави 3-кратния All Star тази вечер. Лука Дончич поведе отбора по точки, борби, асистенции и записа 44-ия си трипъл-дабъл в кариерата си. Едно от онези изпълнения, като всяко шоу на Бродуей, което ви кара да поклатите глава от неговия блясък.

Едно от ярките точки в мача тази вечер беше корекцията в защитата на полувремето от Далас, задържайки Sixers до 35 точки през второто полувреме, след като отбелязаха 63 в първото. Защитата е това, което промени цялата инерция на играта в началото на третия. Далас игра с енергия и физичност, с които Сиксърс не можеха да се равнят. Това забави Сиксърс и заслугата на треньора Джейсън Кид и неговия щаб – тази защита през второто полувреме не прилича на нищо, което сме виждали от отбор на Далас Маверикс от доста време.

Всеки Далас Маверик в началната петица даде двуцифрени точки. Докато Лука Дончич беше невероятен, това беше 100% отборна победа. Реджи Бълок обърна нещата наскоро, след като се бореше през по-голямата част от годината в първия си сезон в Далас. Бълок беше вторият най-резултатен голмайстор с 20 точки, като отбеляза четири тройки – две от които бяха от решаващо значение, задържайки Сиксърс в четвъртата.

READ  Обединеното кралство и Турция обединяват сили срещу бандите за контрабанда на хора

След последователни загуби от по-слаби отбори, тази победа беше една от най-добрите отборни победи за сезона.

Ето най-новия ни епизод на Mavs Moneyball After Dark. Ако не можете да видите вграждането по-долу, щракнете тук, за да бъдете отведени директно към подкаста. Или отидете в любимото си приложение за подкаст и потърсете Mavs Moneyball Podcast.