3 бележки след поредицата от 30 и 10 на Джоел Ембийд влиза в историята на Сиксърс с друга голяма победа – NBC Sports Philadelphia

Джоел Ембийд изпревари Уилт Чембърлейн в книгите с рекорди на Сиксърс в петък вечер.

Ембийд вкара 35 точки и грабна 13 борби срещу Пистънс за 29 минути, удължавайки серията си от 30 точки на 10 и своята серия от 30 победи на девет.

Последният ред изберете A Нов франчайз рекорд на Sixersпремествайки Ембийд пред Чембърлейн.

Sixers нямаха проблеми с Детройт, достигайки до победа със 124-92 в Wells Fargo Center. Те спечелиха пет поредни мача и са на 17-7.

Пистънс, които победиха Джалън Дюрен, Монте Морис и Марвин Багли III, паднаха до 2-23.

Sixers ще завършат двубоя си с гостуване в събота вечер срещу Hornets. Ето бележки за последната им победа:

Обичайната първа четвърт дузина на Ембийд

Sixers започнаха вечерта с едно от любимите си начални удари в играта. Де’Антъни Мелтън отсече топката към Айверсън, Николас Батум хвърли високо-нисък пас към Ембийд, а суперзвездата закова топката над Исая Стюарт.

Въпреки това, Embiid е малко по-надолу от изключително високите 30 точки, които постави през първото полувреме в сряда вечерта в Детройт. Той допусна три пропуска в рамките на първите няколко минути, извършвайки небрежни фаулове като двоен дрибъл.

Tyrese Maxey изцеди ранна тройка от последвалия пас на Embiid. Сигурно е било приятно за 23-годишния играч да види играч да минава през дупката след най-лошия си мач за сезона при стрелба 2-към-13 в началото на мини-сериите на Sixers-Pistons. Той се освободи и за две бързи отлагания в следващите няколко минути.

Неизбежно, Embiid се втурна в зоната, пробивайки вълна от скокове от среден клас. Често възниква спонтанно около нокътя. Дали ударът му беше оспорван или не, понякога изглеждаше без значение.

READ  Проспект търгува със зимни срещи

Ембийд завърши първата четвърт с 12 точки при стрелба 5 за 8 и шест борби.

Сиксърс водеха само с четири точки след първия, до голяма степен поради студено начало на стрелбата. Кели Оубре-младши удари воле от воле от дълъг ъглов удар, опитът за издърпване на Макси при зумера за първата четвърт отскочи в задното поле и отборът пропусна 9 от първите си 10 опита за три точки.

Пистънс, които дойдоха в петък вечерта с Вторият най-лош процент за три точки в НБА (33,8)Той започна 1-за-11.

Хубавата нощ кара да се обърна

Детройт е много по-лош в разкриването на грешки и слабости в защитата, отколкото типичен отбор от НБА.

Въпреки това, Sixers имаха много защитни моменти в петък, които биха били положителни срещу всеки противник. При една перфектна игра Милтън пази здраво Джейдън Айви, отказа му да използва екрана на топката и в крайна сметка избута топката. Ембийд покриваше чудесно Милтън през втората четвърт, правейки бързи завои, след като Боян Богданович премина покрай пойнтгарда на Сиксърс и отхвърли полагане.

Влизайки в играта, Sixers бяха класирани на второ място в лигата Отклонения за всяка игра И 15-ти по процент на оборот в защита, Според почистването на стъклото. Треньорът на Sixers Nick Nurse спомена преди мача, че се надява, че високите стойности на отклонението на неговия отбор скоро ще се превърнат в по-добро представяне, генериращо оборот. Пистънс имаха 21 раздавания в петък.

Отвъд статистиката е ясно, че защитата на Sixers е разочаровала Pistons. Детройт отбеляза няколко лесни точки и нямаше какво да се чувства добре през цялата вечер. Напрежението и мръсните приказки между Стюарт и Сиксърс в крайна сметка доведоха до длъжностни лица, които отсъдиха технически фал и на Ембийд, и на Стюарт с 39 секунди преди края на втората четвърт.

READ  Рафаел Надал победи Джон Иснър с 6-3 6-1 и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Италия | новини за тенис

Ембийд пропусна пет поредни гола от игра след първата четвърт, но добави чести точки на фаул линията и изведе Сиксърс до полувремето с много удобна преднина от 22 точки.

сВторото полувреме няма истинска конкуренция

Убре направи може би най-вълнуващата игра за вечерта в началото на втората четвърт, когато влезе от основната линия и нанесе огромна забивка.

Маркъс Морис-старши също беше остър от пейката на Сиксърс, като събори трио от тройки през втората четвърт. Играчите на второто звено на Sixers бяха малко пасивни на моменти, винаги търсейки „допълнителния пас“, но те имаха няколко ефективни притежания извън дрибъла и създадоха много продуктивни преходни игри.

По времето, когато Морис се върна на корта през второто полувреме, Сиксърс имаха преднина от 30 точки и Пистънс изглеждаха нещо средно между силно разочарование и пълно безразличие. Мачът изглеждаше подобно на предсезонното състезание до средата на третата четвърт.

Embiid завърши вечерта си, отбелязвайки хеттрик, блокирайки Ivey и получи аплодисменти от феновете на домакините, когато беше заменен от Paul Reed.

Феновете също се насладиха на още един трипъл-дабъл от Морис, който стреля 5-за-5 от три точки като цяло и в крайна сметка направи повече далечни удари от целия отбор на Пистънс.