3 мисли от смелата победа на Mavericks над Лейкърс, 115-110

The Далас Маверикс Победен Лейкърс 115-110. Въпреки че Леброн Джеймс отсъства поради контузия на глезена и Антъни Дейвис игра ограничени минути назад от двумесечно отсъствие поради умора на прасеца, атмосферата на мача беше почти водораздел. Понякога всичко, което е необходимо, е национална телевизионна игра до късно вечер, за да го направите.

Лука Дончич изведе всички голмайстори с 30 точки и почти вкара хеттрик, добавяйки девет борби и осем асистенции. Кентавиус Колдуел Папа поведе Лейкърс в резултата, поставяйки 29 точки при 6 от 12 изстрела от дълбочина.

Mavericks стартираха бавно, което обикновено не закъснява толкова, колкото е стандартна текуща процедура. Но в крайна сметка те намериха енергията си и поведоха в балансирана офанзивна атака. Нито един играч от отбора на Далас не доминираше в началото. Всички взеха това, което защитата им беше дала, и Mavericks в крайна сметка поведоха с 31-25, за да завършат четвърт. Това е важно, защото Далас с 20: 0, когато се класират след първата четвърт.

Mavericks продължиха да напредват в Лейкърс, никога не са имали голям успех, но в крайна сметка увеличиха преднината си до 11 точки през първото полувреме. Лейкърс само помогнаха да стрелят 2 от 10 от дъгата през първото полувреме. Също така беше невредимо, че Дейвис дойде да ръждясва при завръщането си, изстрелвайки 2 за 10 от земята.

Лейкърс излезе от огъня през второто полувреме, а третата четвърт откри 11-0. Но Mavericks, един от най-сложните отбори, които съм виждал в НБА, удари десния бек с 10-0. След това Денис Шрьодер пое, вкарвайки 14 от своите 25 точки през третата четвърт. „Лейкърс“ отказа преднината на „Маверикс“, като в крайна сметка поведе с четири точки в края на четвърт. Не помогна, че Кристапс Борзингис си изкриви глезена в края на третото полувреме и трябваше да напусне мача и никога да не се връща. Но Далас успя да се оттегли и да напредне с 94-90 на четвърто място.

READ  Тенис-Циципас побеждава Зверев за нов финал в Монте Карло

Мрачният мач взе по-труден обрат през последната четвърт, а четвъртата се превърна в малко сбиване. Нито един отбор изглеждаше остър и Дончич успя да стреля достатъчно, за да насочи Mavericks към победа. Далас вкара само 21 точки през четвъртата четвърт, но задържа Лейкърс само на 20 точки. Наскоро изтеклата защита на Далас се появи.

Това не беше най-вдъхновяващата победа срещу Лейкърс, тъй като те съкратиха най-добрия си играч и ограничиха времето за подаване до втори най-добър играч, но Mavericks не са в състояние да дриблират за победи. Ето три идеи за трудно печелене:

Mavericks са удряли много.

Далас удари повече от два пъти повече свободни хвърляния от Лейкърс. Би било повече. „Лейкърс“ решиха да откажат всеки мач от „Маверикс“ и да осмелят съдиите да грешат. В по-голямата си част се получи. Мачът беше хаотичен и нито един отбор наистина не набра ритъм извън началото на второто полувреме. За пореден път Mavericks се бориха на голлинията, вкарвайки само 72% от свободните си хвърляния. Но те удариха 26 от 36, за разлика от Лейкърс 14 от 17.

Балансираната атака на Mavericks беше освежаваща.

И петимата от играчите на юношите на Mavericks вкараха двузначно, а Willie Colie Stein вкара 11 точки от пейката. Borsings беше вторият най-резултатен в турнира, с 19. Тим Хардауей младши се бори напоследък, но все още има осем точки. Гален Бронсън и Джей Джей Ридик вкараха по седем гола. Дориан Фини-Смит продължи горещата си стрелба през април, като вкара 10 точки и удари 2 от 3 от три. Всеки път, когато Mavericks могат да спечелят, без да се налага Дончич да прави нещо необикновено, това е положително нещо, въпреки че Дончич все още отбелязва 30. Отборите ще оставят Mavericks отворени от дълбините си и ако успеят да ударят, Далас обикновено печели.

READ  Pepsi представя Cracker Jill версия на Cracker Jack, за да популяризира женския спорт

Лука Дончич все още експериментира с това, че е ранен плеймейкър.

Дончич не отправи удар през първата четвърт. Почти завърши с 30 точки с тройна точка, така че няма значение, но продължава една странна тенденция на ранен негативизъм, която е очевидна през последната седмица или така. Би било интересно да го попитам за това, но наличността на медиите в момента е ограничена и разбирам, че великите играчи не искат да губят един-единствен въпрос по тема, която може да не даде цитиран отговор. Интересното е, че ожесточен играч като Дончич може да измине четвърт без удар, а понякога и половина само с четири удара.

Тук Подкаст за след играИ Мъфове Moneyball After Dark. Ако не виждате включването под „Още Mavs Moneyball“, Натисни тук. И ако още не сте, абонирайте се, като потърсите „Mavs Moneyball podcast“ в любимото си приложение за подкаст.