Японката Сина Айри печели бокс в полулеко

Токио (AFP) – Най -новите олимпийски игри в Токио, които се провеждат под строги ограничения след едногодишно забавяне поради пандемията на коронавирус:

___

Сигнал за медал

Японката Сина Айри спечели първия си в историята златен медал за жени в полулесно с единодушно решение над филипинката Нети Петисео.

Ери стана първият боксьор, спечелил медал за Япония, когато взе първото си злато на шампионата в Токио по бокс, като помете третия кръг над всичките пет съдийски карти на Kokugikan Arena. Разтърсващите удари на Ери победиха съдиите с ярост с много решителност.

Петисио се задоволи с първия филипински бокс от всякакъв вид от 1996 г., но родният град на Мани Пакиао се бори за поне още два медала в Токио.

Лекото тегло беше една от двете тежести за жени, добавени към Олимпийските игри в Токио. Полето за жени също е разширено до 100 бойци от 36 -те в първите две олимпиади.

Италианката Ирма Теста и британката Карис Артингстал спечелиха откриващите бронзови медали за дивизията.

___

Xie Siyi и Wang Zongyuan присъдиха на Китай победа с 1-2 в мъжкия полуфинал за скокове на 3 м в Токио Център за водни спортове.

В търсене на петия златен медал на Китай в шест олимпийски състезания, Си и Ван изведоха група от 12 квалификационни мача до финала следобед.

Xie събра 543.45 точки при шест гмуркания, а Wang изостава на 540.50 точки. Британецът Джак Лугер беше единственият водолаз близо до силния дует в Китай, завършвайки трети с 514.75.

Друг британски водолаз, Джеймс Хитли, завърши четвърти с време от 454.85 – 88.60 зад лидера.

READ  Разпространение на инфекция с COVID-19 в българските болници | Новини, спорт, работа

Самотният американски водолаз Андрю Капобианко се класира на финала на 10 -то място при 419.60. Съотборникът му Тайлър Даунс елиминира в плейофите в понеделник. Кабобянко вече спечели сребро с Майкъл Хиксън в 3-метровото синхронизирано състезание, един от трите медала за американците в гмуркането.

___

Германката Малайка Михамбо поведе в женския скок на дължина със 7-метров скок при последния си опит и победи американската ветеранка Бритни Рийз, за ​​да спечели олимпийското злато.

Михамбо спечели световната титла през 2019 г. и завърши на подиума на четвърто място на Олимпиадата през 2016 г.

34-годишният Рийз спечели сребърни олимпийски сребърни медали на игрите в Токио и от Рио де Жанейро, след като спечели титлата в Лондон през 2012 г.

Четирикратната световна шампионка имаше шанс да спечели последния скок на състезанието, но не успя да подобри най-добрата си оценка от 6,97 метра.

Нисиецът Иси Брум, който напредна след първия рунд и отново се изкачи на върха след четвъртия рунд, също завърши на 6,97 метра и взе бронза при обратното броене.

___

Куба спечели изненадващ златен медал в двойната регата на 1000 м за мъже, изпреварвайки Китай и Германия.

Германия спечели събитието в пет от последните седем олимпийски игри, а Себастиан Брендел беше на германската лодка, за да спечели златни медали през 2012 и 2016 г.

Но състезанието се превърна в битка между Куба и Китай на последните 500 метра. Кубинците Серджи Торес Мадригал и Фернандо Даян Хорхе Енрикес напреднаха през линията, за да спечелят с 0,2 секунди.

Кубинското дуо спечели сребърния медал на световното първенство през 2019 г., но Куба не е коронясала това събитие на Олимпиадата от 2000 г. насам.

READ  Класиране на всеки играч, който носи номер 8 за Барселона от 1995 г

Германия спечели бронзовия медал, за да вземе медал на седмите олимпийски игри.

___

Новозеландецът Лиза Карингтън спечели третия си пореден каяк за жени 200 на водния път Sea Forest.

Златният медал може да бъде първият от четирите възможни медала за Карингтън в Токио. Тя също е на двойния каяк за жени 500 по -късно във вторник и 500 сингъл и четири по -късно през седмицата.

Карингтън се оттегли от самото начало и водеше половин лодка с дължина едва 50 метра в състезанието. Тя победи испанката Тереза ​​Портела с 0,76 секунди.

Дамката Ема Странд Йоргенсен спечели бронза.

___

Алисън Феликс спечели първия кръг на 400 м, когато започна стремежа си за 10 -и олимпийски медал в Токио.

Състезавайки се в първия си турнир за пети път, 35-годишната Феликс спечели шест златни медала и три сребърни в автобиографията си. Тя се завърза с Гран при на Ямайка Мерлин Ути за най -много медали за жени в историята на Олимпийските игри. Феликс има шанс да спечели медала на 400 и може би още един изстрел в 4х400 за жени този уикенд.

Преди състезанието тя беше представена като легенда.

Феликс тичаше с нокти, проектирани от новата й компания Sich. Това направи момента още по -специален. Единственото нещо, което липсва, е малката й дъщеря Камрин, която се върна у дома.

„Това промени всичко“, каза Феликс за майчинството. „Това ми даде различен акцент … мисля, че си струва да бъда на сцената като майка.“

___

Спортният арбитражен съд заяви, че белоруската спринтьорка Кристина Циманоская не е предприела съдебни действия, за да й позволи да бяга на 200 м.

READ  Треньорът на ЛА Рамс Шон Маквей казва, че болката в лакътя на Матю Стафорд е „ненормална за куотърбек“

В ранния вторник съдът разкри правните стъпки, предприети от Циманосская, докато търсеше хуманитарна виза, за да избегне завръщането си в Беларус, където смяташе, че животът й ще бъде в опасност.

Спортният арбитражен съд заяви, че е отхвърлил искането на Циманская за временно решение за отмяна на отказа на олимпийските власти на Беларус да й позволи да се състезава на 200 метра.

Квалификациите се проведоха в понеделник сутринта, а полуфиналите се проведоха във вечерната сесия на Олимпийския стадион.

___

Ейприл Рос е най -новият медалист, застанал в олимпийската категория за плажен волейбол за жени.

Бронзовата медалистка от САЩ през 2016 г. и нейният партньор свалиха във вторник титуляря на титлата Лаура Лудвиг от Германия и се класираха за полуфинал в парк Шиокази. Рос, също сребърен медалист от Лондон, е последната останала жена на подиума на предишни летни игри.

Този път Рос играе олимпиеца Алекс Клайнман. Те победиха Лудвиг и новия й партньор Маги Косоч с 21-19, 21-19.

Рос и Клайнман са последната надежда на САЩ за медал за плажен волейбол в Токио. Родното място на спорта на Олимпийските игри не е затворено.