Челси срещу Арсенал: Женският футболен мач от най-високата лига се отлага поради суматоха с чорапите

CNN

Мачът от Женската Суперлига (WSL) между Челси и Арсенал в петък беше отложен с половин час, след като топчиите трябваше да сменят чорапите си, защото те бяха в същия цвят като тези, носени от Челси.

И двата отбора първоначално носеха бели чорапи, противно на правилата, изискващи всеки отбор да носи различни цветове. Арсенал, като отбор гост, в крайна сметка беше принуден да вземе черни чорапи от магазин за стоки на Челси и да покрие марката с лента.

След като мачът започна, Челси затвърди позицията си на върха в лигата с победа с 3-1 над третия Арсенал пред най-голямата публика на сините на Стамфорд Бридж в женски футболен мач.

Мениджърът на Арсенал Йонас Едвал по-късно призна пред телевизионния оператор Sky Sports Той „нямаше представа“ защо неговите играчи носят грешните чорапи, добавяйки, че забавянето не е повлияло на представянето им, защото е „еднакво и за двата отбора“.

Звездата Лорън Джеймс откри резултата за Челси в 14-ата минута, като преодоля двама защитници и пусна топката към вратаря на Арсенал Мануела Цинсбергер, която се опита да я блокира, когато тя премина над нея и влезе в мрежата.

Само шест минути по-късно Сиоки Носкин удвои преднината на Челси, след като засече подаването на Кътбърт в наказателното поле и вкара топката в мрежата. Носкен завърши своята защита точно преди полувремето, като гърбът й отрази удара на Джоана Ретинг-Канериед в мрежата и даде преднина на Челси с 3-0.

ЛОНДОН, АНГЛИЯ – 15 МАРТ: Фрида Манъм от Арсенал е изправена пред предизвикателство от Ерин Кътбърт от Челси по време на мача от Суперлигата на Барклис за жени между Челси и Арсенал на Стамфорд Бридж на 15 март 2024 г. в Лондон, Англия.  (Снимка от Алекс Бърстоу/Арсенал чрез Getty Images)

Утешителен гол в 86-ата минута даде малко надежда на Арсенал, но Артилеристите не успяха да организират късна атака.

READ  Денвър Пайънърс преминават към финала на Frozen Four с победа с 3-2 над Michigan Wolverines на OT

Мениджърът на Челси Ема Хейс похвали доминиращото представяне на своя отбор след това, но каза на телевизионния оператор Sky Sports Той беше „съсипан“ от екипа на Арсенал.

„Много е лесно да се копае, но ми е мъчно за него, защото те са нови хора и това вероятно е последното нещо, което той иска“, каза Хейс. „Ако имахме резервни чорапи, щях да ги обуя вместо нас.

„Това изобщо не ни попречи“, добави тя. „Момичетата показаха точното представяне, което търсех…всички бяха невероятни.“