Циципас побеждава Баез и заема третото място в Мелбърн

Гъркът Стефанос Циципас играе форхенд срещу аржентинеца Себастиан Баез по време на мача му от втория кръг на Australian Open в Мелбърн, Австралия, в четвъртък. [Andy Brownbill/AP]

Четвъртият номер в света Себастиан Баез натовари Стефанос Циципас да работи усилено в четвъртък, преди да повиши нивото си, за да победи дългоочаквания аржентинец със 7-6 (1), 6-7 (5), 6-3, 6-4 и да стигне до третия кръг от А-лигата. да отвориш.

В първата конфронтация между двама бивши юноши номер едно в света, Циципас – двукратен полуфиналист на Australian Open – доминира в началото, но 21-годишният Баез, който завърши 88 и направи първата си изява в Големия шлем, успя изясни причината за това. То е високо оценено.

„Не беше лесно. Радвам се, че преодолях това препятствие днес“, каза Циципас в съда. „Много битки, няколко псувни, но щастливи, че съм в трети рунд.

„Днес беше много горещ ден и играя тук, но се опитах да играя със сърцето си и в крайна сметка се отплатиха.”

Баез, който спечели шест титли на ниво Challenger през 2021 г., се върна от 0-40 надолу, за да настрои първите си два мача за сервис, след което се бори един срещу друг с финала на Откритото първенство на Франция, за да изравни мача 1-1 след два плейофа . .

Големият форхенд на Аржентина подразни Циципас, но 23-годишният грък намери решения и проби Баез три пъти в третия и четвъртия сет, за да затвърди мача с безотборен сервис при двубой на Маргарет Корт Арена.

„Той е страхотен играч. Не съм го виждал да играе много“, каза Циципас и добави, че е вложил „повече“ в попаденията си в третия и четвъртия сет.

READ  Футболистът на университета в Юта Арън Лоу е убит при стрелба в Солт Лейк Сити

„Пожелавам му най-доброто… Един от най-големите форхенди, които съм имал, така че се надявам с правилната работа и правилното мислене той да постигне целите си и да окаже влияние в играта.“

Следващия път Циципас ще се срещне с победителя от двубоя между българина Григор Димитров, 26-ия поставен, и французина Беноа Байер.