Хърватия срещу България – Репортаж за футболен мач – 29 март 2022 г

Хърватия се бори от гол надолу, за да победи България с 2-1 в приятелски мач на стадион Education City в Ал Райян, Катар във вторник благодарение на късните голове на Лука Модрич и Андрей Крамарич.

След първото полувреме без голове Хърватия падна до 10 души, когато защитникът Дой Калита Кар беше изгонен в 63-ата минута.

Българинът Кирил Десподов даде преднина на тима си скоро след това, като отбеляза бърз гол с воле в долния десен ъгъл покрай Ивица Ивошич.

– Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др

Въпреки това Десподов премина от шампион до нула за секунди, като получи втори жълт картон за сваляне на фланелката си, като същевременно имитира празника на Кристиано Роналдо, заличавайки еднолично предимство на България.

Хърватия отговори добре на закъснението, като отбеляза гол в 76-ата и 80-ата минута, за да си осигури победата.

Крамарич беше замесен и в двата гола, като спечели дузпа, която Модрич обърна, преди да създаде място за себе си в българското наказателно поле с няколко сложни движения и заби топката в мрежата.

Хърватия, вицешампион на Мондиал 2018 в Русия, си осигури автоматично място на тазгодишните финали, докато България завърши четвърта в групата си и не успя да се класира за турнира в Катар.

READ  „Сега всеки сезон има значение“, казва Джокович, докато достига до последните 16 за Мелбърн