Хариет Дарт достига до последния кръг от квалификациите на Australian Open, докато Дан Евънс се класира за четвъртфиналите в Сидни | новини за тенис

Камерън Хогууд

Интервюта, коментари и анализи Вграждане на туит

Британката Хариет Дарт ще се изправи срещу австралийката Кимбърли Пърл в четвъртък за място в основната схема на Australian Open, тъй като Кейти Суон няма да участва след загуба от Виктория Томова във втората си квалификация.

Последна актуализация: 22.12.12 10:11 ч

Хариет Дарт е на една победа от основната схема на Australian Open

Хариет Дарт си запази мястото във финалния кръг на квалификациите за Australian Open, побеждавайки американката Алиша Паркс в три сета, докато британският й сънародник Дан Еванс се класира за четвъртфиналите на Сидни Класик.

Дарт отговори впечатляващо, като пропусна първия сет с 3-6, 6-2, 6-2 и постави ключовото решение за равенство срещу австралийката Кимбърли Пърл в четвъртък.

Британката се оказа изостанала в третия сет, преди да спечели пет поредни игри, за да продължи напред, тъй като иска да стигне до основния турнир за трети път в кариерата си.

Дарт загуби от американката Грейс Мейн в първия кръг на плейофите миналата година, след като стигна до втория кръг на основния турнир през 2020 г., когато в крайна сметка беше нокаутирана от Симона Халеп.

Кейти Суон Междувременно опитът да се класира за основната схема приключи, тъй като тя бе победена с 6-0 7-5 от българката, пета поставена в схемата Виктория Томова.

Британката отговори, че е изпечена в първия сет, като проби съперничката си, за да напредне с 2:0 в началото на втория сет, преди да пробие Томова в последния гей, за да си осигури място в третия рунд.

Британката Кейти Суон беше победена в квалификациите за Australian Open

Вторият британец Евънс Той победи испанеца Педро Мартинес, 61-вия в световната ранглиста, с убедителна победа с 6-2 6-3, за да се класира за четвъртфиналите в Сидни, където сега ще се изправи срещу Душан Лайович от Сърбия или Максим Криси от Съединените щати.

Евънс спечели всичките си пет мача до момента през 2022 г. и все още е изправен пред точка за пробив от седем сета на тениса, след като победи Ян-Ленард Струве от Германия, Денис Шаповалов от Канада и Джон Иснър от Съединените щати, заедно с двойка. .. Удвоява победите.

31-годишният футболист беше нокаутиран в първия кръг на турнира миналата година, след като загуби в четири сета от своя колега британец Кам Нури, който в крайна сметка загуби от Рафаел Надал в третия рунд.

Най-доброто представяне на Евънс в Мелбърн се завърна през 2017 г., когато той достигна до четвъртия кръг, за да загуби от французина Жо-Уилфрид Цонга. Оттогава не мина през втория кръг.

Лиъм Броуди Две победи от основната схема и той продължава квалификационната си кампания срещу JJ Wolf в сряда вечер.

READ  Кардиналите очакват асото Сони Грей да получи разтежение на сухожилието и може да пропусне деня на откриването