ФИФА Евробаскет 2025 Квалификации – България шокира победителя от Световната купа Германия

БОТВЕГРАД (България) – Германия спечели Световното първенство по баскетбол на ФИБА през 2023 г., но България не е обезпокоена. Те победиха световните шампиони в Ботевград, за да запазят двата отбора равенство 1-1 в група D на квалификациите за Евробаскет 2025 на ФИБА.

Завърши 67-62, доказвайки още веднъж колко трудна е зелената арена на България. Германия водеше с 15 точки в началото, но не можа да се задържи.

Повратна точка:
Изглеждаше, че ще бъде еднопосочна улица, когато хората на Горди Хърбърт откриха преднина от 19-4, за да започнат мача. Росен Светков Барзовски обаче имаше други идеи, а разговорите на отбора му след една и три четвърти бяха ключови.

Отборът отговори, като задържа Германия на 8 точки във втория сет и спечели с 11 точки на финала. Когато беше най-нужно, българският Коди Милър-Макинтайър запази нервите си на леда, като направи фаул при две последователни притежания между отборите в последната минута.

Игра Герой: Милър-Макинтайър вече е любимец на феновете в България. Човек може да приеме, че не може да стане по-добре след дебюта му с 21 точки срещу Швеция, но може и да е сгрешил, тъй като Коуди се изкачи с една степен срещу световните шампиони.

Той завърши с 23 точки, 5 борби и 4 асистенции, което му даде умение 21, а България беше отбор +12 с него на паркета.

Статистиката не лъже: Германия направи 21 загуби, което доведе до серия от 27-13 на България.

Долен ред: Двата отбора вече са 1-1, като и двата спечелиха у дома и загубиха като гост през февруари. Те ще играят отново у дома и като гост през ноември, като Германия ще се изправи срещу Швеция, а България срещу Черна гора.