Финикс Сънс се завръщат в същите проблеми, претърпявайки тежка загуба от Блейзърс

Финикс Сънс започнаха загубата във вторник със 109-104 от Портланд Трейл Блейзърс, като изглеждаха като част от група, отговаряща на тежки две седмици баскетбол, които заслужават призив за проверка на реалността.

И тогава излезе същият отбор.

Най-лошата част от това усилие е, че Слънцата правеха това, което работеше и виждаха ползите от това да играят свързана защита и да изтласкват темпото на атаката от това. Преднината от 36-20 през първата четвърт показа, че Финикс (14-13) реагира на скорошната си слаба форма и ако същият манталитет продължи през целия мач, той беше на ръба да положи най-доброто си усилие в цял мач в почти месец.

Втората четвърт беше малко нестабилна, но остави Слънцата в добра позиция, преди откровеното им неразположение да се разпространи през първото полувреме. Те бяха съкрушени не само от високото офанзивно темпо, но и от движението и движенията за началото на четвъртината. Защитата падна до това, което беше норма през изминалата седмица, и Портланд (7-19) победи Сънс с 38-20.

Къде отиде спешността, която беше из целия терен през първите 12 минути? Блейзърс също имаха същия вид енергия, която липсваше през първите две минути, прозорец за Финикс да прекъсне мача, за да поведе с 25, след като поведе с 12 точки през първото полувреме, но Портланд видя възможността и я използва.

Няколко минути след началото на четвъртата четвърт имаше известно подобрение, но повече от същото. След като Слънцата намериха нещо с малко под четири оставащи минути, скок ударите започнаха да не падат и бедната им половина позволи на играчи като гарда на Блейзърс Анфърни Симънс да си починат, невероятен реализатор, който отбеляза девет от 23-те си точки на четвърта позиция. Предимно добра защита . Слънцата водеха с 14 с 4:25 до края и това беше много за тях да преодолеят, докато трескаво се опитваха да се стабилизират. Беше твърде късно.

READ  NBA и NBPA се съгласяват да позволят на отборите, включени в списъка за COVID-19, да подписват заместващи играчи, се казва в бележка

Финикс стигна до пет с поредица от 11-2 с 55 секунди до края и след широко отворена тройка на Малкълм Брогдън в ъгъла, който не падна, Кевин Дюрант получи два наказателни удара в прехода и събори и двата, за да направи резултата един – игра за притежание с 35 секунди до края. След това Симънс удари идеално защитен твърд плаващ механизъм, за да го затвори.

Девин Букър и Дюрант имаха солидно представяне през първото полувреме, но и двамата се включиха в проблемите, които видяхме през второто полувреме, точно както почти всички останали, като нападението премина в брутален режим по-специално през третата четвърт. Финикс се опита само за 23 секунди, като отправи пет удара (21,7%), което подчертава липсата на движение на топката предвид заплахите за стрелба и гол на Слънцата.

Дюрант вкара 40 точки при стрелби от 16 от 28 с четири борби, пет асистенции, две откраднати топки и пет пропуснати топки. Букър добави 25 точки (11-за-25), три борби, седем асистенции и една загуба.

Грейсън Алън се чувстваше като единственото момче в униформа на Сънс, което беше напълно ангажирано и играеше настрана цяла вечер, и завърши с 11 точки, девет борби и две откраднати топки. Това са тримата играчи на Слънцата в двуцифрено число.