Уориърс успяват да спечелят Игра 5 и да водят 3-2 серии за Кингс

Уориърс вече спечелиха три поредни победи над Кингс. (Езра Шоу / Гети изображения)

След исторически слаб старт на серията, Голдън Стейт Уориърс успяха да победят и не разстроиха Сакраменто Кингс.

Уориърс проведоха мач 5 от първия кръг с Кингс 123-116 в сряда вечерта в Golden 1 Center. Победата, третата поредна победа на Уориърс, сега им дава преднина от 3-2 серии и поддържа защитата на титлата им жива.

Кралете, от друга страна, сега са в сериозна опасност да загубят преднина от 2-0 в първото си участие в плейофите от 17 години. Уориърс спечелиха 14 от последните си 15 мача в Chase Center, като мач 6 е насрочен за петък вечер.

Уориърс се събраха, задържайки късно 31 точки от Стив Къри

Кралете се включиха рано, като дори задържаха преднина от 10 точки в края на първата четвърт. Това обаче беше най-голямото, което получих. Уориърс завършиха първото полувреме с преднина от 11-0, което им даде преднина от четири точки. Клей Томпсън изпусна 11 от 16-те си точки през първото полувреме през втората четвърт, стреляйки 4 от 6 зад дъгата.

Уориърс увеличиха този резултат до девет и след третата четвърт, след което бързо увеличиха и двете цифри в началото на четвъртата четвърт.

Монахът Малик беше този, който сам върна Кралете по средата на четвъртия. Монк предизвика серия от 13-2 в средата на периода, отбелязвайки всички точки освен четири в този период, за да намали играта внезапно до една точка. Единствената кофа на Уориърс в този почти петминутен период дойде след подаване на Гари Пейтън.

Едва след късен изблик воините най-накрая прибраха кралете. Андрю Уигинс направи скок от средна дистанция 48 секунди преди края, за да върне Уориърс с пет точки назад, след което Стивън Къри реализира огромен пропуск и една, за да им даде внезапно преднина от осем точки. Дотогава беше твърде късно за Kings Race. Голдън Стейт удържа победата със седем точки.

READ  Преглед: Морейрензе срещу Бенфика - Прогнози, новини за отбора, Състави

Диърън Фокс бе най-резултатен за Кингс с 24 точки и 9 асистенции, а Домантас Сабонис завърши с 21 точки и 10 борби. Монк завърши с 21 точки от пейката.

Къри поведе Уориърс с 31 точки и осем асистенции, но вкара само 2 от 10 от линията за 3 точки. Томпсън добави 25 точки, а Уигинс завърши с 20. Центърът на Уориърс Кевън Лууни, въпреки че удари топката само два пъти, грабна 22 борби при победата.

Дреймънд Грийн, който беше наказан по-рано в поредицата за стъпване върху гърдите на Сабонис и многократно влизане в проблеми с Монк в сряда вечерта, добави 21 точки от пейката за Голдън Стейт. Той отбеляза най-много точки в мач от Коледа 2019 г.

Мач 6 от серията се задава в петък вечер в Chase Center в Сан Франциско, където победа ще изпрати Уориърс до седмия им полуфинал на Западната конференция през последните девет години.