Уникаха не е четвърти в лигата от Леново Тенерифе

Мадрид, 21 май. (Europe Press) –

Уникаха де Малага не завърши на четвърто място в Лига Ендеса от Леново Тенерифе в неделя, въпреки че го победи със 75-71 в мач, съответстващ на 33-ия и предпоследен кръг, който беше отложен по това време поради участието на двата клуба в последния финал. Четири от Шампионската лига по баскетбол.

Имайки предвид този турнир, където Тенерифе завърши трети, след като победи самата Уникаха (79-84) на крилото на Хосе Мария Мартин Карпена, учениците на Ибон Наваро и Тексус Федорета отново се изправиха един срещу друг. Освен това двамата имат висящи сметки от последния финал за Купата на Краля, радост за тима от Малага (80-83).

Водени от 19-те точки на черногорския американски гард Кендрик Бери, Уникая триумфира този път с разлика от +4. Това беше най-важното в резултата от двубоя, тъй като отборът на Тенерифе спечели първия кръг на лигата с резултат 91-84, така че загубата сега с четири точки им помогна да запазят четвъртото си място.

Българският нападател Дейвид Кравеч игра в последните моменти, за да направи резултата 77-69, но пропусна обратното си кроше и Тенерифе успя да отскочи след това с две наказателни удара, отбелязани от Арън Дорнекамп. При последното притежание Пери пропусна тройка и не допринесе за горчивата победа.

READ  Реферът Марк Годард обяснява ударите на Иржи Прохазка по време на битка в UFC 275 с Глоувър Тейшейра